Trzy nowe pojedynki na gali WSOF 2

Paulo Filho
Paulo Filho

Włodarze federacji World Series of Figting zabukowali trzy kolejne pojedynki na karcie walk swojego drugiego eventu, 23 marca w Las Vegas.

Pierwszym z nich będzie starcie jednego z najbardziej zmarnowanych talentów w MMA Paulo Filho (23-4-2) z Davidem Branchem (11-3). Dla Brazylijczyka to debiut na galach tej organizacji. W swojej jedynej, zeszłorocznej walce Filho pokonał w niespełna minutę Murilo Ninję. Obaj zawodnicy spotkali się po sześciu latach by ten drugi mógł się zrewanżować za porażkę, jaką poniósł na ringu Pride. Branch z kolei miał okazję wystąpić już na debiutanckiej gali World Series Of Figting w listopadzie ubiegłego roku. Wtedy to jego oponentem był Dustin Jacoby, którego pokonał decyzją sędziów. Dla Amerykanina będzie to piąta walka od momentu zwolnienia z UFC. W największej organizacji na świecie David pokonał m.in. Tomasz Drwala.

Kolejną parę tworzą Gesias Cavalcante (17-6-1) oraz Justin Gaethje (7-0). W starciu tym, doświadczony, aczkolwiek co raz słabiej spisujący się Cavalcante sprawdzi umiejętności niepokonanego w dotychczasowych siedmiu walkach 24-letniego fightera ze Stanów Zjednoczonych. „JZ” w swoich trzech ostatnich pojedynkach, które miały miejsce w 2012 r. odniósł zaledwie jedną wiktorię, właśnie na gali organizowanej przez WSOF. Gaethje do tej pory obijał mało znaczących zawodników z rekordami ujemnymi lub początkujących. Jedynym godnym uwagi przeciwnikiem był Drew Fickett, któego i tak, bez większego wysiłku znokautował w… 12 sekundzie!

Ostatnie anonsowane zestawienie to weteran UFC Josh Burkman (24-9) i niepokonany Ryan LaFlare (7-0). „The People’s Warrior” po zwolnieniu w 2008 r. z UFC bił się siedmiokrotnie na galach mniejszych organizacji, w tym na pierwszej odsłonie WSOF. W tym czasie odniósł sześć zwycięstw. Jego przeciwnik wszystkie siedem występów, które zakończył przed czasem zaliczył na galach Ring of Combat.

Ponadto organizatorzy zapowiedzieli występ Igora Gracie (5-3).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.