Trzecia gala ONE w tym roku w połowie miesiąca na żywo w Fightklubie!

Wkroczyliśmy dopiero w drugi miesiąc bieżącego roku, a organizacja ONE Championship planuje już trzecie fascynujące wydarzenie! Tym razem w Singapurze walką wieczoru będzie starcie o pas mistrza świata w wadze koguciej. Na żywo w Fightklubie! 

Podczas gali Bad Blood organizatorzy zaplanowali w main cardzie sześć pojedynków – pięć w formule MMA i jeden w Muay Thai. Konfrontacją wieczoru będzie długo zapowiadana walka o pas w wadze koguciej, o który rywalizować będą Bibiano Fernandes i John „Hands of Stone” Lineker. 

Pierwszy z nich to najdłużej urzędujący mistrz ONE w historii. Fernandes sięgnął po tytuł w 2013 roku pokonując Soo Chul Kima. Mistrzostwa bronił skutecznie aż przez pięć lat, wreszcie w 2018 roku tytuł odebrał mu Kevin Belingon. Porażka ta zapoczątkowała jedną z najgorętszych trylogii w sportach walki i na stałe zapisała się w historii MMA. Do kolejnego starcia między oboma fighterami doszło pięć miesięcy później i tym razem górą był już Brazylijczyk, który nie tylko odzyskał stracony pas, ale w październiku 2019 roku obronił go w kolejnej walce z Beingonem, udowadniając jednocześnie, że to on jest niekwestionowanym królem kategorii koguciej. 

Teraz, po ponad dwóch latach od tamtego wydarzenia, pas spróbuje odebrać Brazylijczykowi aktualny lider rankingu wagi koguciej, jego młodszy o 10 lat rodak, John Lineker. To z kolei jedna z ikon UFC, „Hands of Stone” walczył bowiem dla tej organizacji przez siedem lat, odnosząc w tym czasie dwanaście zwycięstw. W ONE debiutował dwa i pół roku temu w Dżakarcie, wygrywając decyzją sędziów z Muinem Gafurowem. W dwóch kolejnych walkach wygrał przez TKO z Kevinem Belingonem i przez KO z Troyem Worthenem. Czy Fernandes będzie pierwszym rywalem w ONE, który odeśle go do narożnika? 

W drugiej najciekawszej walce wieczoru będziemy świadkami starcia o tymczasowym pas mistrzowski w wadze ciężkiej, o który zawalczą Rosjanin Anatolij Malykhin z Białorusinem Kirillem Grishenko. Obaj w swoich dotychczasowych karierach nie zaznali jeszcze smaku porażki, w piątek w Singapurze dla któregoś z nich ta imponująca seria dobiegnie końca. Smaczku całej rywalizacji dodaje jeszcze fakt, że dotychczasowe zwycięstwa w przytłaczającej części odnosili oni nokautując swoich rywali. Zapowiada się więc niezwykle ciekawe widowisko w królewskiej kategorii wagowej. 

W głównej karcie gali zalazło się również miejsce dla ulubieńca fanów, Jonathana Haggerty’ego, który skrzyżuje rękawice z Mongkolpetchem Petchyindee w wadze muszej Muay Thai. Haggerty, były mistrz świata ONE i obecny pretendent do drugiego miejsca w rankingu, wciąż podnosi się po dwóch bolesnych porażkach z Rodtangiem Jitmuangnonem. Wprawdzie Brytyjczyk w swoich kolejnych walkach pokonał Taikiego Naito oraz Arthura Meyera, dopiero jednak ewentualna efektowna wygrana podczas Bad Blood z wysoko cenionym Tajem, może odbudować jego morale i pozwolić mu uwierzyć w kolejną walkę o pas. 

Gala ONE Championship: Bad Blood w piątek 11 lutego o godz. 11:00 na żywo w Fightklubie! 

Main Card gali ONE Championship: Bad Blood:
Bibiano Fernandes vs John Lineker 
Anatoly Malykhin vs Kirill Grishenko 
Jonathan Haggerty vs Mongkolpetch Petchyindee Academy 
Yosuke Saruta vs Gustavo Balart
Jenelyn Olsim vs Jihin Radzuan 
Dejdamrong Sor Amnuaysirichoke vs Danial Williams

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *