Trwają prace nad zestawieniem walki Cris Justino vs Holly Holm, ale musi być spełniony jeden warunek

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images
Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Całkiem możliwe, że za jakiś czas zobaczymy pojedynek w kategorii piórkowej między Cris „Cyborg” Justino i Holly Holm.

Nie jest to jeszcze oficjalne ogłoszenie i wiele może się jeszcze zmienić, ale według kilku źródeł wynika, że trwają dyskusje nad zestawieniem pojedynku w wadze piórkowej 145 funtów między mistrzynią wagi piórkowej Invicta FC Cris Justino i byłą mistrzynią wagi koguciej UFC Holly Holm.

Niektórzy z Was zauważą, że przecież w UFC nie ma dywizji piórkowej i to prawda, a Cris Justino mająca za sobą dwie walki w kategorii cathweight 140 zapowiedziała, że nie chce już walczyć w tej wadze i to również jest prawda. Justino w ostatnim czasie bardzo ostro krytykuje UFC za to, że nie chce stworzyć dywizji piórkowej i nalega na utworzenie kategorii 145 funtów. W ostatnich dwóch pojedynkach w UFC, Cris Justino bez większych problemów poradziła sobie z Leslie Smith oraz Liną Lansberg. „Cyborg” zapowiedziała również, że w swojej kolejnej walce chce zmierzyć się z kimś naprawdę dobrym i znanym.

Takim  dużym nazwiskiem w kobiecym MMA może być właśnie była mistrzyni UFC Holly Holm, która pokonała Rondę Rousey. Mimo pokonania Rousey i zdobycia tytułu wagi koguciej, kolejne dwie walki nie potoczyły się dla Holm najlepiej, ponieważ przegrała z Mieshą Tate oraz Valentiną Shevchenko.

W perspektywie walki z Cris Justino, Holly Holm musiałaby wygrać przynajmniej jedną walkę, by móc stanąć do pojedynku z najbardziej dominującą zawodniczką kobiecego MMA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *