Trening medialny z okazji pięciolecia klubu Adrenalina Fight Częstochowa

Na okres listopad 2010, przypada piąta rocznica działalności popularnego klubu „AFC” z tej okazji założyciel oraz główny trener Krzysztof Kułak, zorganizował trening pokazowy, na którym zaprezentował umiejętności swoich podopiecznych. Trening zorganizowany był 5 listopada, w przede dzień występu zawodników AFC na Gali Sportów Walki w Suszu.

Na treningu obecnych było dwóch z trzech zawodników startujących, byli to Tomasz Paszewski oraz Łukasz Dróżdż zabrakło natomiast Mateusza Strzelczyka, który w Suszu walczyć miał w starciu wieczoru i trener nakazał mu odpocząć. Zawodnicy pod okiem trenera zaprezentowali kilka technik, jedną z nich było min. „latające kolano”, za sprawą tej właśnie techniki dzień później Mateusz Strzelczyk wygrał swoją walkę.

Podczas treningu otwartego odbył się również pokaz urządzenia R-Gate’10, którego dzięki uprzejmości producenta, firmy Polprimo, mogli przez ostatni czas używać zawodnicy Krzysztofa Kułaka.

„Urządzenie konstruowane było z myślą o specjalistycznym treningu bramkarskim, w trakcie testów okazało się jednak, że idealnie nadaje się ono do rozwijania cech niezbędnych dla zawodników wielu innych dyscyplin sportowych” – opowiadał Grzegorz Janik, właściciel firmy Polprimo oraz współkonstruktor R-Gate’10, również obecny na treningu otwartym AFC.

„Głównym zadaniem tego urządzenia jest rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej, szybkości reakcji, czyli tzw. „refleksu” oraz zdolności widzenia peryferyjnego. Pozwala ono również poddać testom danego zawodnika i określić, w jakiej formie psychofizycznej ten się znajduje.” – mówił Grzegorz Janik.

Według skali punktacji, jaką podał współkonstruktor R-Gate’ 10, testowani zawodnicy AFC wypadli bardzo dobrze. Trener Krzysztof Kułak zakończył pokaz z najlepszym wynikiem, wspomniał jednak o tym, że najlepiej wykonuje mu się to ćwiczenie po ciemku, wysnuć zatem można wniosek iż trenował on po nocach.

Na drugi dzień reprezentacja Adrenalina Fight Częstochowa udała się do Suszu, skąd wróciła z całkiem dobrym wynikiem 2 zwycięstw i 1 porażki. Dla przypomnienia:

Tomasz Paszewski wygrał decyzją punktową sędziów

Łukasz Dróżdż przegrał przez TKO (kontuzja nosa) w Rundzie 1

Mateusz Strzelczyk wygrał przez KO (latające kolano) w  Rundzie 3 dogrywkowej

Gratulujemy udanego występu Tomaszowi Paszewskiemu i Mateuszowi Strzelczykowi, Łukaszowi Dróżdżowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia a całemu klubowi Adrenalina Fight Częstochowa – 100 lat działalności i sukcesów na najwyższym sportowym poziomie.

Team Fight24.pl

One thought on “Trening medialny z okazji pięciolecia klubu Adrenalina Fight Częstochowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *