Trener Rose Namajunas o bliskiej walce o pas i o tym w jaki sposób Rose może sprawić problemy Joannie Jędrzejczyk

Cooper Neill/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Trener zawodniczki wagi słomkowej Rose Namajunas, Trevor Wittman ma bardzo pozytywne zdanie, co do przyszłości swojej podopiecznej i wierzy, że walka o pas jest już bardzo blisko.

Rose Namajunas ma za sobą wspaniałe zwycięstwo w drugiej rundzie przez poddanie w walce z Michelle Waterson. Thug jest przez wielu fanów i ekspertów zestawiana jako pretendentka do walki o tytuł wagi słomkowej z mistrzynią Joanną Jędrzejczyk.

Trener Wittman powiedział w rozmowie z Fighters Only, że jego zawodniczka jest następna do walki o tytuł.

— Mam ogromny szacunek do Joanny. Joanna jest w tej chwili najlepszą zawodniczką pound-for-pound, poza Rose. Uwielbiam w niej to w jaki sposób jest ułożona mentalnie i jak realizuje strategię.

Wittman wyjaśnił też dlaczego Rose Namajunas sprawi Joannie Jędrzejczyk problemy w ich pojedynku.

— Czuję, że ten czas już nadszedł i nie będzie miało znaczenia jak przebiegnie ta walka, ponieważ wiele się nauczymy. Dodatkowo, kiedy Rose wejdzie w punkt i znajdzie dla siebie idealne miejsce w tej walce, nie będzie przyjmowała obrażeń od ciosów. Martwiłbym się gdybyśmy nie mieli dobrej formy, ale Rose potrafi bardzo dobrze zmieniać pozycje. Ona walczy z dystansu i nie przyjmuje ciosów. Kiedy zmusza się do pewnych rzeczy i traci balans, to wówczas może przyjmować ciosy. Nie martwię się za bardzo ofensywą Joanny, czy też tym, że ciągle bije inne zawodniczki. Wątpię, by była w stanie trafić Rose tak jak to robiła ze wszystkimi innymi. Poza tym Rose zdezorientuje ją swoją pracą na nogach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.