Trener ogłosił powrót Zabita Magomedsharipova do rywalizacji w UFC

AP Photo/Jeffrey McWhorter

Elitarny piórkowy Zabit Magomedsharipov powróci do rywalizacji w Oktagonie UFC o czym poinformował jego trener Mark Henry.

Mark Henry jest trenerem Zabita Magomedsharipova w Ricardo Almeida BJJ i w ten weekend na swoich mediach społecznościowych ogłosił, że jego podopieczny powróci do Oktagonu. Według Henry’ego, „ZaBeast” powrócił.

„Najlepszy zawodnik wagi piórkowej UFC ZA-BEAST! WRÓCIŁ”

Zabit Magomedsharipov zamieścił komentarz na to, co napisał Henry, pisząc po prostu tylko „Trener”.  Dodatkowo, Magomedsharipov podzielił się postem na swoim własnym Instagramie z podpisem „Wszystko jest tymczasowe…”. Ponownie, nie ma stuprocentowego potwierdzenia, że Magomedsharipov zamierza ponownie walczyć, ale wszystkie znaki wskazują na to, że to zrobi.

Zanim wziął urlop od walk w Oktagonie, Magomedsharipov był jednym z najwyżej notowanych pretendentów w dywizji piórkowej UFC. 30-letni Rosjanin ma bilans 6-0 w UFC, ale nie walczył od zwycięstwa przez decyzję nad Calvinem Kattarem w listopadzie 2019 roku. Wcześniej Magomedsharipov pokonywał każdego kogo postawiono mu na drodze, a zwycięstwo nad Kattarem mogło zapewnić mu walkę o pas lub przynajmniej walkę z jednym z najwyżej notowanych pretendentów w wadze 145 funtów.

Jednak Magomedsharipov był zmuszony zrobić sobie przerwę w karierze MMA, aby skupić się na problemach zdrowotnych, z którymi się borykał. Teraz, gdy wydaje się, że czuje się już lepiej, pozostaje mu tylko powrót do UFC. W wieku 30 lat Magomedsharipov ma jeszcze sporo czasu na walkę o tytuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *