Trener Colby’ego Covingtona o potencjalnym terminie walki z Tyronem Woodley’em

sherdog.com

Menadżer Colby’ego Covingtona, Dan Lambert powiedział, że jest szansa na to, by doszło do pojedynku z mistrzem wagi półśredniej Tyronem Woodley’em na gali UFC 233.

Lambert uzależnia jednak tę walkę od tego, czy Tyron Woodley będzie gotowy na pojedynek w tym terminie ze względu na kontuzję ręki. Wszystko wskazuje jednak na to, że Colby Covington będzie tym, który zawalczy teraz o tytuł mistrza, a pikanterii temu pojedynkowi dodaje fakt, że obydwaj zawodnicy nie przepadają za sobą i wielokrotnie wdawali się w słowne potyczki.

Oto, co menedżer Covingtona Dan Lambert powiedział w rozmowie z Fightful, na temat planów zestawienia pojedynku Woodley vs Covington.

„Wrześniowa walka na UFC 228 nie była dogodnym terminem dla Colb’ego, ponieważ miał w tym czasie operację i byłby to szalony, szybki powrót. Zapytali nas, czy Colby będzie dostępny 26 stycznia, ale nie wiem, czy T-Wood będzie gotowy na tę galę.

On nadal musi uporać się z operacjami na rękę, więc nie jestem pewien, kiedy ta walka się odbędzie, ale jeśli musiałbym się na coś zdecydować, będzie to styczeń lub luty. Mógłbym też przełożyć to na marzec w zależności od stanu zdrowia ręki T-Wood’a.”

Ostatnia walka Covingtona miała miejsce w czerwcu, kiedy to pokonał byłego mistrza wagi lekkiej Rafaela Dos Anjosa przez jednogłośną decyzję i został tymczasowym mistrzem wagi półśredniej. Po tej walce Covington musiał przejść operację nosa, która uniemożliwiła mu rywalizację na wrześniowej gali UFC 228 w Dallas w Teksasie.

Jeśli chodzi o Tyrona Woodley’a, wystąpił on na tej gali i zmierzył się z Darrenem Tillem pokonując go bez większych problemów. Niestety mistrz doznał w tej walce kontuzji ręki, która wyklucza go z rywalizacji przynajmniej do końca roku.

Co do tymczasowego tytułu Covingtona, który miał być mu odebrany przy okazji gali UFC 228, nie było żadnych informacji wskazujących na to, że tak rzeczywiście się stało, ponieważ Covington jest nadal wymieniony jako tymczasowy mistrz na stronie internetowej UFC.

„Nie powiedzieli nam nic na ten temat. Jedyną rzeczą, o której rozmawialiśmy, jest to, jaka będzie jego kolejna walka i kiedy do niej dojdzie.”

Gala UFC 233 odbędzie się 26 stycznia w Anaheim w Kalifornii w Honda Center. Poniżej aktualna karta walk:

125 lbs.: Henry Cejudo (c) vs. TJ Dillashaw (c)
170 lbs.: Robbie Lawler vs Ben Askren
1135 lbs.: Dominick Cruz vs John Lineker
155 lbs.: James Vick vs. Paul Felder
135 lbs.: Marion Reneau vs. Yana Kunitskaya
155 lbs.: Alexander Hernandez vs. Francisco Trinaldo
125 lbs.: Joanne Calderwood vs. Ariane Lipski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *