Totalna dominacja Cris Cyborg w walce z Arlene Blencowe na gali Bellator 249 i pierwsze takie zwycięstwo w karierze Brazylijki

Bellator

Cris Cyborg dodała kolejną imponującą wygraną walkę do swojego rekordu pokonując przed czasem Arlene Blencowe w walce w obronie tytułu wagi piórkowej na gali Bellator 249.

Cris Cyborg (23-2 MMA, 2-0 BMMA) jako jedyna osoba w historii MMA zdobyła tytuły mistrzowskie w czterech czołowych organizacjach. W czwartkową noc, Cyborg po raz pierwszy obroniła swój tytuł wagi piórkowej Bellatora odnosząc pierwsze w karierze zwycięstwo przez poddanie.

Brazylijka poddała Australijkę Arlene Blencowe (13-8 MMA, 6-4 BMMA) duszeniem zza pleców w czasie 2:36 w drugiej rundzie, zachowując pas.

„Naprawdę ciężko pracowałam, bo odniosłam pierwsze zwycięstwo przez poddanie w MMA”, powiedziała Cyborg w wywiadzie po walce. „Nigdy nie zrobiłam tego od początku mojej kariery, to spełnienie marzeń, jestem bardzo szczęśliwa.”

Od samego początku nie było żadnych wątpliwości co do wyniku walki. Cyborg zainicjowała akcję, posuwając się do przodu i wyprowadzając kopnięcia na nogę. Blencowe podjęła jedną próbę przerwania ataków Cyborga, ale w odpowiedzi spotkała ją wściekła szarża.

Cyborg obiła Blencowe gradem ciosów 62-4 w trakcie całej walki, co pokazuje totalną dominację. Gdy Brazylijka obaliła Australijkę w pierwszej rundzie, natychmiast przeszła do założenia duszenia. Ta próba nie powiodła się. Jednak w drugiej rundzie, Cyborg ponownie obaliła rywalkę zadając ciosy z dosiadu, a w końcu po zmianie pozycji podjęła drugą i tym razem udaną próbę duszenia zza pleców.

Pierwsze zwycięstwo przez poddanie w karierze Cris Cyborg było jej 19. Zwycięstwem przed czasem. Porażka Arlene Blencowe zakończyła jej serię trzech zwycięstw z rzędu.

Cris Cyborg pokonała Arlene Blencowe przez poddanie (duszenie zza pleców) – runda 1, 2:36

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.