Tony Ferguson wyzywa do walki o pas Conora McGregora: „Gdzie jesteś McNugget, ty kupo g**na”

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Nowym, tymczasowym mistrzem wagi lekkiej UFC został Tony Ferguson, , który pokonał na gali UFC 216 Kevina Lee i oficjalnie wyzwał do pojedynku aktualnego mistrza Conora McGregora.

Tony Ferguson od dłuższego czasu czekał na walkę o tytuł. El Cucuy początkowo miał stawić czoła innemu pretendentowi Khabibowi Nurmagomedovowi na UFC 209. Niestety Rosjanin wypadł z tej walki z powodu problemów związanych ze zbijaniem wagi, które ostatecznie zmusiły go do wizyty w szpitalu.

Tony Ferguson dostał wreszcie swoją szansę w walce o tymczasowy pas. W walce wieczoru zmierzył się z Kevinem Lee z którym toczył już nie jeden bój w mediach społecznościowych, wywiadach i konferencjach.

Kevin Lee zawalczył bardzo dobrze w pierwszej rundzie zadając mocne ciosy i zdobywając przewagę w parterze.

Tony Ferguson zaczął odrabiać straty  w drugiej rundzie i przeszedł do ataku prowokując Kevina Lee, który zaczął częściej przyjmować ciosy odbierające mu siły.

W trzeciej rundzie Lee zdołał jeszcze dwa razy obalić Fergusona, ale Tony przy pierwszym obaleniu po pewnym czasie podniósł akcję ponownie do stójki gdzie zaczął obijać mocno zmęczonego już Lee. Przy drugim obaleniu, Ferguson chciał założyć rywalowi balachę, ale Kevin zdołał przerwać tę próbę. Ferguson zaczął obijać łokciami tyłów Lee i ostatecznie założył ciasne duszenie trójkątne nogami poddając Kevina.

Po wygranej walce, Ferguson nie zważając na słowa wyzwał do walki o pas mistrza wagi lekkiej Conora McGregora mówiąc mu, aby wreszcie stanął do walki w obronie tytułu.

5 thoughts on “Tony Ferguson wyzywa do walki o pas Conora McGregora: „Gdzie jesteś McNugget, ty kupo g**na”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *