Tony Ferguson wyśmiał Khabiba Nurmagomedova i jego plan walki bokserskiej z Floydem Mayweatherem

Mazdak Cavian/MMAnytt.se

Khabib Nurmagomedov twierdzi, że walka z Floydem Mayweatherem będzie lepsza dla jego spuścizny niż walka z Tonym Fergusonem. Ferguson powiedział mistrzowi, co o tym sądzi.

Tony Ferguson ponownie uderza w Khabiba Nurmagomedova po tym, jak Rosjanin omówił na konferencji w Rosji swoją przyszłość i potencjalne walki z Floydem Mayweatherem lub Tonym Fergusonem. El Cucuy długo czekał na walkę z Orłem i z pewnością nie jest zadowolony z ostatnich komentarzy mistrza wagi lekkiej UFC.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Rosji Nurmagomiedow został zapytany o jego następną walkę i o jego zainteresowanie pojedynkiem z niepokonanym Floydem Mayweatherem lub walką z Tonym Fergusonem po tym, jak ich cztery wcześniejsze walki nie doszły do skutku.

„Dla spuścizny, pieniędzy i konkurencji, walka z Mayweatherem byłaby bardziej interesująca niż walka z Tonym Fergusonem. Dlaczego ludzie wciąż kupują pay-per-view na Mayweathera? Bo on ciągle wygrywa. Nigdy nie przegrał. 50 walk i 50 zwycięstw. Niektórzy ludzie mu kibicują, a inni kibicują przeciwko niemu. To byłoby bardzo interesujące. Dwóch niepokonanych zawodników. Byłoby bardzo interesujące móc zobaczyć, kto wygra.”

Ta wypowiedź nie spodobała się Fergusonowi, który po wysłuchaniu Nurmagomedova odpalił w jego stronę ostry komentarz na swoim Twitterze.

„Próbował być miły, ale nadal jesteś moją suką. Khabibie Nurmagomedov, sprawdzić to  – nie możesz pozbyć się swojej nieudolności idąc w boks. Widzę Ciebie i zespół pracujących nad tym. Uciekających jak najdalej od koniecznego łojenia dupy. Pływaj dalej krewetko. Fani lubią mnie bardziej. Ja jestem mistrzem, durniu.”

„Werbalny Klepaczu”, po prostu przyznaj, że jestem od ciebie lepszy kretynie. Według nas – teamu El Cucuy – przynosisz hańbę swojemu imieniu w MMA. A i jeszcze jedno, nie myśl, że zapomniałem. Jesteś mi winien kilka pompek, dzieciaku.”

Wydaje się, że to Ferguson powinien być następną osobą w kolejce po pas, która zmierzy się z Nurmagomedovem, biorąc pod uwagę jego długą serię zwycięstw i miano byłego tymczasowego mistrza wagi lekkiej.

Ferguson doznał w tym roku kontuzji kolana, która uniemożliwiła mu zmierzenie się z Nurmagomedovem w kwietniu, ale powrócił po operacji i pokonał byłego mistrza wagi lekkiej Anthony’ego Pettisa na gali UFC 229. Teraz Ferguson z niecierpliwością czeka na okazję do zdobycia tytułu i oczywiście nie chce słyszeć, jak Nurmagomedov wspomina o kimkolwiek innym jako o swoim kolejnym przeciwniku.

Na razie UFC nie podjęło żadnych oficjalnych decyzji dotyczących kolejnej walki Nurmagomedova. Zanim do tego dojdzie, Rosjanin musi stawić się 10 grudnia przed Komisją Sportową Stanu Nevada (NSAC), która wyda wyrok w sprawie bójki do której doszło między teamami Khabiba Nurmagomedova i Conora McGregora po ich walce na gali UFC 229.

One thought on “Tony Ferguson wyśmiał Khabiba Nurmagomedova i jego plan walki bokserskiej z Floydem Mayweatherem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *