Tony Ferguson rozstał się z grupą promotorską, która reprezentuje również Conora McGregora

middleeasy.com

Tony Ferguson i Conor McGregor nie są już reprezentowani przez tę samą grupę promotorską Paradigm Sports Management.

Według Ariela Helwaniego z ESPN, Ferguson opuścił Paradigm Sports Management, aby podpisać umowę z Ballangee Group. 35-latek był związany z Paradigm SM przez ostatnie siedem lat, a teraz dołącza do grupy reprezentującej byłego mistrza wagi lekkiej Eddiego Alvareza, Vitora Belforta i Aljamaina Sterlinga.

Tony Ferguson (24-3) nie przegrał walki od maja 2012 r. i obecnie jest na fali 11 zwycięstw z rzędu. W październiku 2017 roku poddał trójkątem rękoma w trzeciej rundzie Kevina Lee na gali UFC 216 zdobywając tytuł tymczasowego mistrza wagi lekkiej UFC. Niestety kontuzje nie pozwoliły mu na unifikację tytułu i w związku z tym został pozbawiony tytułu w kwietniu 2018 r. po kontuzji więzadła LCL przed zaplanowanym pojedynkiem z Khabibem Nurmagomedovem na gali UFC 223.

El Cucuy powrócił do akcji w październiku ubiegłego roku, pokonując byłego mistrza Anthony’ego Pettisa na gali UFC 229. Na początku tego roku, Ferguson odmówił kolejnej walki o tytuł tymczasowego mistrza z Maxem Hollowayem na gali UFC 236 z powodu problemów osobistych. Zamiast niego, do walki z Hawajczykiem wszedł Dustin Poirier, który pokonał Hollowaya przez jednogłośną decyzję i wywalczył tymczasowy pas mistrza.

Co do problemów Fergusonsa, jego żona Christina, złożyła tymczasowy zakaz zbliżania się do niej i ich syna z powodu dziwnego zachowania Tony’ego. Ferguson nigdy nie został o cokolwiek oskarżony, a w tym tygodniu podano informację, że żona Tony’ego anulowała zakaz zbliżania się. Prezydent UFC Dana White powiedziała dziennikarzom przy okazji gali UFC 236 w zeszłym miesiącu, że chciałby, aby Ferguson został dopuszczony przez lekarzy UFC do rywalizacji, zanim zostanie zaplanowana jego kolejna walka. Z kolei Ferguson stwierdził niedawno, że lekarze dopuścili go do rywalizacji i miał już rzekomo otrzymać ofertę walki.

W związku z odejściem Fergusona z Paradigm SM, pojawia się opcja potencjalnej walki z McGregorem. Szef Paradigm Sports Management Audie Attar, powiedział kilka słów w rozmowie z ESPN o rozstaniu z Tonym Fergusonem.

„Tony Ferguson jest utalentowanym sportowcem i mamy nadzieję, że jego przyszłość przyniesie mu osobiste szczęście zarówno w Oktagonie, jak i poza nim.”

2 thoughts on “Tony Ferguson rozstał się z grupą promotorską, która reprezentuje również Conora McGregora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *