Tony Ferguson proponuje rewanż z Michaelem Chandlerem: „Gwarantuję, że już nigdy nie będziesz miał tyle szczęścia”

Legenda UFC Tony Ferguson zażądał rewanżu z lubianym przez fanów Michaelem Chandlerem i zapowiedział zupełnie inny przebieg pojedynku.

Ferguson zmierzył się z Chandlerem w emocjonującej, wyrównanej walce w wadze lekkiej na UFC 274 7 maja. W walce tej „El Cucuy” zaprezentował imponujący występ w pierwszej rundzie.

Jednak Chandlerowi udało się odwrócić losy walki w drugiej rundzie i zastopować Fergusona przez mocne kopnięcie frontalne. Na swoim oficjalnym koncie na Twitterze, Ferguson zasugerował, że chciałby ponownie walczyć z Chandlerem i że „Iron” nie będzie miał szczęścia w rewanżu. Odpowiadając na niepowiązanego z nim tweeta Chandlera, Ferguson napisał:

„Zawalczmy jeszcze raz, gwarantuję, że nie będziesz miał tego szczęścia ponownie – Mistrz – CSO-”

Ferguson ma obecnie cztery przegrane walki, a jego ostatnią walką była porażka z Chandlerem. W międzyczasie Chandler przegrał dwie walki, ale w swojej ostatniej walce powrócił na ścieżkę zwycięstw, pokonując Fergusona.

Po przegranej na UFC 274, Ferguson wyraził zainteresowanie walką z tak znanymi przeciwnikami jak Khabib Nurmagomedov, Conor McGregor, Nate Diaz, Dustin Poirier i Michael Chandler. Ferguson wspomniał również o możliwości powrotu do wagi półśredniej, w której walczył kilka lat temu.

Co więcej, podczas wywiadu po walce na UFC 274, Chandler wyzwał Conora McGregora do walki w wadze półśredniej. Ani Ferguson, ani Chandler nie ujawnili jeszcze oficjalnie swoich kolejnych przeciwników, ani dokładnych dat powrotu.

Po przegranej z Michaelem Chandlerem w wadze lekkiej, Tony Ferguson zastanawia się nad ewentualnym powrotem do dywizji 170 funtów. 38-latek przypomniał sobie, że kiedyś z łatwością nokautował ludzi w wadze półśredniej. W związku z tym Ferguson dał do zrozumienia, że jego następną walką może być walka w wyższej kategorii. „El Cucuy” wygrał w 2011 roku The Ultimate Fighter 13.

W programie Beyond the Fight, emerytowany Chael Sonnen odniósł się do tej kwestii i wyraził aprobatę dla potencjalnej walki Fergusona w wadze półśredniej. „The Bad Guy” przypomniał swoje własne doświadczenia związane z przejściem do wyższej kategorii. Podkreślił, że gdy zawodnicy się starzeją, zazwyczaj podejmują walki w wadze zbliżonej do ich naturalnej wagi ciała, zamiast zbytnio ścinać wagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *