Tony Ferguson o powodach odrzucenia walki o pas z Maxem Holloway’em. Khabib Nurmagomedov wysłał wiadomość do Fergusona

Fot. UFC.com

Tony Ferguson otrzymał ofertę walki o pas tymczasowego mistrza wagi lekkiej z mistrzem dywizji piórkowej Maxem Holloway’em na gali UFC 236, ale odrzucił ją. Ferguson wyjaśnił, co było powodem podjęcia takiej decyzji na którą natychmiast zareagował mistrz wagi lekkiej Khabib Nurmagomedov.

Oto, co El Cucuy miał do powiedzenia na ten temat:

„W minionym roku podjęliśmy się pewnych niepotrzebnych rzeczy, które doprowadziły do urazów. Odzyskiwanie zdrowia po operacji kolan i walki z niepowodzeniami naprawdę ostudziły nasz nastrój przez kilka ostatnich miesięcy. Pracujemy ciężej, aby być lepszym od wczorajszej ekipy – robię wiele błędów, nikt nie jest doskonały. Dobrego weekendu, trzymajcie się, mamy pracę do wykonania.”

Tony Ferguson nie walczył od października ubiegłego roku i gali UFC 229 na której pokonał przez TKO byłego mistrza wagi lekkiej Anthony’ego Pettisa. Ferguson ma aktualnie znakomitą serię jedenastu zwycięstw i najwyraźniej będzie chciał zaczekać na walkę o tytuł niekwestionowanego mistrza wagi lekkiej. O tymczasowy pas 13 kwietnia w Atlancie mają bowiem zawalczyć Max Holloway i Dustin Poirier.

Tymczasowo zawieszony mistrz wagi lekkiej Khabib Nurmagomedov podzielił się swoimi przemyśleniami na temat pojedynku o tymczasowy pas, który odbędzie się pod jego nieobecność i przy okazji wysłał wiadomość do swojego niedoszłego rywala Tony’ego Fergusona.

„Chcę wam chłopaki przypomnieć, że zanim zostałem mistrzem, trzykrotnie byłem blisko walki o pas i trzy razy straciłem okazję. Pierwszy raz, to lipiec 2016 roku, kiedy zaproponowano mi walkę podczas Ramadanu i odrzuciłem ją, drugi raz, to gala UFC 205 NYC, kiedy zaproponowano mi walkę o tytuł i podpisano kontrakt, ale walka tytuł została odwołana, znacie historię.  Trzeci raz był przy okazji UFC 209, gdzie byłem hospitalizowany i prawie zmarłem.

Jednak po każdym pojedynczym niepowodzeniu mówiono mi: przegapiłeś swoją szansę, zapracuj na walkę o pas jeszcze jednym zwycięstwem. Tony miałeś swoją szansę i przegapiłeś ją, a to tylko twoja wina. Wiesz, że jestem zdyskwalifikowany i nie mogę walczyć, ale nie jest sprawiedliwe pozbawianie mnie tytułu, walczyłem 3 razy w ciągu 9 miesięcy. Wygrałem i broniłem pasa. Jako zawodnik zasługujesz na walkę o tytuł, jesteś świetnym zawodnikiem i przeciwnikiem, ale teraz musisz walczyć lub czekać, aż moja dyskwalifikacja (zawieszenie) się skończy i będę mógł walczyć, (ale UFC tego nie chce). Nie rozumiem twoich oskarżeń. Jeśli upadłeś, musisz wstać, a nie narzekać.”

Wyświetl ten post na Instagramie.

I want to remind you guys, that before I become champion, I was close to the title fight 3 times and all 3 times I missed my opportunity. First was in July 2016 when I was offered to fight in Ramadan month and I turned it down, second was UFC 205 NYC when I was offered a title fight, bout agreement signed, but my title was given away, you know the story. Third time was UFC 209 where I was hospitalized and almost died. But after every single fail I were said: you missed your chance, earn your shot with one more victory. Tony you had your chance and you missed it, and that’s your fault only. You know that I’m disqualified and can’t fight, but it’s not fair to strip me off the title, I fought 3 times in 9 months. I won and defended my belt. As a fighter you deserve a title fight, you are great fighter and opponent, but now you have to fight or wait for my DQ to be over and fight(but UFC doesn’t want it). I don’t understand your offenses, if you fell down, you got to get up, not complain. #ufc #mma #ufclightweight

Post udostępniony przez Khabib Nurmagomedov (@khabib_nurmagomedov)

Nurmagomedov mógłby wrócić do rywalizacji już w kwietniu o ile poprowadzi kampanię anty przemocy dla Komisji Sportowej Stanu Nevada, która zawiesiła go za bójkę z teamem Conora McGregora po ich walce na UFC 229. Nurmagomedov nie ma zamiaru brać udziału w kampanii i dodatkowo zapowiada, że do Oktagonu wróci dopiero w listopadzie na znak solidarności ze swoim kolegą klubowym Zubairą Tukhugovem i kuzynem Abubakarem Nurmagomedovem, którzy zostali zawieszeni na rok do października.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *