Tony Ferguson nie zdzierżył: „Usiądź, zamknij się zanim zrobię z ciebie moją sukę”

Heidi Fang / Las Vegas Review-Journal

Tony Ferguson zaatakował Khamzata Chimaeva po jego ostatniej niewybrednej wypowiedzi pod adresem Colby’ego Covingtona.

Khamzat Chimaev szybko staje się jednym z najbardziej aktywnych użytkowników mediów społecznościowych spośród zawodników UFC. Tylko wczoraj Borz wyzwał nie jednego, nie dwóch, ale trzech emerytowanych byłych mistrzów UFC: Georgesa St-Pierre’a, Brocka Lesnara i Daniela Cormiera. Po raz drugi w ostatnich tygodniach przyłożył też Colby’emu Covingtonowi kąśliwymi wpisami na Twitterze.

„Dawaj suko, walcz ze mną.

Wyrwę ci serce. Zadzwoń na policję, idę po ciebie.

Nie reprezentujesz USA, ja reprezentuję USA. Ty reprezentujesz tchórzostwo.”

Po jednym z tweetów Chimaeva skierowanym w stronę Covingtona, pojawił się niespodziewany kontratak od nikogo innego jak byłego tymczasowego mistrza wagi lekkiej UFC, „El Cucuy’a” Tony’ego Fergusona. Ferguson dołączył do listy osób, które porównywały Chimaeva i Khabiba Nurmagomedova, a następnie wyraźnie zagroził niepokonanemu prospektowi.

„”Co ty ku**a robisz. Nie możesz nawet zrobić wagi jak grubas Khabib. Usiądź, zamknij się zanim zrobię z ciebie moją sukę. Gdzie byłeś podczas rozpoczęcia pandemii? #Merica’MF”

Tony Ferguson ma obecnie trzy przegrane walki i nie rywalizował w wadze półśredniej od czasu wygranej w The Ultimate Fighter w 2011 roku. W związku z tym szanse na to, że w niedalekiej przyszłości zawalczy z niepokonanym zawodnikiem wagi półśredniej Khamzatem Chimaevem są niewielkie lub zerowe.

Chimaev podobno prowadzi rozmowy w sprawie walki z Gilbertem Burnsem, ale od czasu pierwszych doniesień sprzed dwóch tygodni nie ma żadnych konkretów ani kolejnych informacji na temat tych negocjacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *