Tony Ferguson nie otrzymał nawet połowy pieniędzy przysługujących mu za wyjście do walki na UFC 209

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

El Cucuy tłumaczy zajścia związane z UFC 209.

Tony Ferguson (22-3, 12-1 w UFC, #2 w rankingu UFC) miał zmierzyć się z Khabibem Nurmagomedovem (24-0, 8-0 w UFC, #1 w rankingu UFC) na UFC 209 w walce o tymczasowe mistrzostwo wagi lekkiej jednak kłopoty Rosjanina ze zrobieniem wagi wyeliminowały go z tego pojedynku. W ostatniej chwili proponowano Amerykaninowi walkę z Michaelem Johnsonem (17-11, 9-7 w UFC, #6 w rankingu UFC), ale El Cucuy odrzucił tę ofertę. Będąc gościem ostatniego odcinka The MMA Hour Ferguson tłumaczył swoją decyzję i opisał zajścia po UFC 209.

Chciałem skopać tyłek Johnsona i pomścić moją przegraną.

Jednak walka z Michaelem wiązałaby się ze sporą redukcją wynagrodzenia dla Tony’ego.

Nie mogłem przyjąć obcięcia wypłaty z powodu walki nie o pas. To absolutnie nie miało sensu. Prosiłem ich żeby zapłacili mi sprawiedliwie za skopanie tylko, ale oni odmówili.

Za walkę z Khabibem Ferguson otrzymałby 250 000 dolarów i kolejne 250 000 dolarów w przypadku zwycięstwa. Najwyraźniej na walce z Johnsonem zarobiłby o wiele, wiele mniej.

To nie było to czego chciałem. Oni chcieli mi dać coś, ale ja chciałem pieniądze takie jak za wyjście do walki z Khabibem, wiem, że na to zasługiwałem. Ogromne zmniejszenie wypłaty, najprawdopodobniej o ponad połowę,  na dzień przed mnie sfrustrowało.

To było jak cios w twarz. Moje treningi kosztowały o wiele więcej niż do innej walki, do której przygotowywałem się wcześniej, ponieważ ta miała być największą w mojej karierze.

One thought on “Tony Ferguson nie otrzymał nawet połowy pieniędzy przysługujących mu za wyjście do walki na UFC 209

  1. Tony placze jak typowy brazol… okazja rewanzu byla? Byla. Mialczy ze kasy mu brakuje, bo rodzina i tak dalej a idrzuca 125000 +ppv. Teraz jest bez kasy i czeka dalej na walke. Smieszne te jego skamlenie. Mysle jednak ze zawalczy z Kebabem, ekpansja ufc na rynek Rosyjski musi byc podparta zawodnikiem Rosyjskim. Khabib ostatnio zrobil sie b.popularny w Rosji i tam White upatruje zyskow. Co by nie gadac to wlasnie kasa rozdaje teraz karty w UFC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *