Tony Ferguson: Moja walka z Nurmagomedovem powinna być walką wieczoru UFC 209

Jeff Sherwood / sherdog.com

Walka na słowa na konferencji prasowej w wykonaniu zawodników wagi lekkiej.

Tak jak można było się spodziewać, Khabib Nurmagomedov (24-0, 8-0 w UFC, #1 w rankingu UFC) i Tony Ferguson (22-3, 12-1 w UFC, #2 w rankingu UFC) byli głównymi aktorami konferencji  przed galą UFC 209. Bohaterowie walki wieczoru, Tyron Woodley (16-3-1, 6-2-1 w UFC) i Stephen Thompson (13-1-1, 8-1-1 w UFC, #1 w rankingu UFC) zostali przyćmieni przez rozgadanych lekkich. El Cucuy uważa, że to pojedynek o tymczasowe mistrzostwo wagi lekkiej powinien być walką wieczoru zbliżającej się gali.

Zobaczycie prawdziwe fajerwerki, to powinna być walka wieczoru. Nie wiem czemu Stephen Thompson i Tyron Woodley są walką wieczoru. Tak naprawdę o tym wszyscy do cholery mówią.

Wagę pojedynku podkreślał także Rosjanin.

Wiele osób czeka na tę walkę, to prawdziwy, najwyższy poziom. Moim zdaniem to najlepsze zestawienie w wadze lekkiej w historii UFC. Nie chcę mówić zbyt dużo o tej walce, każdy wie, że ja zrobiłem tę walkę. Tony wie, że ja zrobiłem tę walkę. On próbował uciekać. Zaproponowałem Ci pieniądze, czemu ich nie wziąłeś? Proponowałem Ci 200 000 dolarów, w USA to duża kasa.

Ferguson ripostował.

Nie chcę Twojej pier***onej kasy, gościu. Wiesz co, trzymaj te pieniądze, wytrzesz nimi tyłek, rób z nimi co zechcesz.

Khabib odpowiadał.

Spokojnie, spokojnie, wyluzuj. Ponieważ Ty rozumiesz, wiesz kto jest kim i co się stanie po tej walce.

W dalszej części słownych wymian lekcy zarzucali wypominali sobie słabsze występy i konfrontacje ze słabszymi zawodnikami, Rosjanin przypomniał El Cucuyowi słabą dyspozycję w starciu z Dannym Castillo zaś Ferguson zaatakował walką Khabiba z Darrelem Horcherem i Gleisonem Tibau a także przegranym pojedynkiem w sambo.

Przegrałeś z Tibau. Przepraszam, ale przegrałeś z Tibau. Pamiętasz tamtą walkę? Popatrz, dzisiaj wstawię to, widziałem jak przegrywasz w sambo. W walce, w której płakałeś na kolanach, bo przegrałeś.

Khabib:

W której walce w sambo? Kiedy miałem 17 lat? Oczywiście przegrałem wiele razy gdy byłem amatorem, ale w zawodowej karierze…

Kiedy z UFC powiedzieli mi: 'Khabib, będziesz walczył z Tonym’ ja odpowiedziałem: 'dobra, zróbmy to’. Ja tego chciałem, ponieważ masz dziewięć wygranych z rzędu, ja mam osiem wygranych z rzędu, mamy walczyć. Ale po tym Ty powiedziałeś 'proszę dajcie mi pieniądze, dajcie mi to’. Chciałeś uciec.

Tony:

Próbowałeś mi ku**a zapłacić. Wiesz co? Mam gdzieś Twoje pieniądze, ponieważ dla mnie są bezwartościowe. Chcę pieniędzy UFC, ponieważ na to zasługuję.

2 thoughts on “Tony Ferguson: Moja walka z Nurmagomedovem powinna być walką wieczoru UFC 209

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *