Tony Ferguson kontuzjowany, nie zawalczy z Khabibem Nurmagomedovem

Getty Images / UFC
Getty Images / UFC

El Cucuy wypada z rozpiski UFC on FOX 19.

Niestety, szalenie interesujące starcie w wadze lekkiej nie dojdzie do skutku. Mowa o pojedynku Tony’ego Fergusona (20-3, 10-1 w UFC, #4 w rankingu UFC) z Khabibem Nurmagomedovem (22-0, 6-0 w UFC, #2 w rankingu UFC), który miał być walką wieczoru UFC on FOX 19. Póki co nie wiadomo czy Rosjanin pozostanie w karcie walk.

Zajmujący obecnie czwarte miejsce w rankingu wagi lekkiej Amerykanin jest na fali siedmiu kolejnych zwycięstw. Od czasu porażki poniesionej z rąk Michaela Johnsona  w maju 2012r. El Cucuy nie przegrał walki odprawiając m.in. Edsona Barbozę, Josha Thomsona czy Gleisona Tibau.

Dla Nurmagomedova walka na UFC on FOX 19 byłaby powrotem do klatki po niemal 2-letniej przerwie spowodowanej kontuzjami. W UFC Khabib wygrał sześć walk pokonując kolejno: Kamala Shalorua, Gleisona Tibau, Thiago Tavaresa, Abela Trujillo, Pata Healy’ego i Rafaela dos Anjosa.

Gala UFC on FOX 19 odbędzie się 16 kwietnia w Tampa na Florydzie. Po kontuzji Fergusona nową walką wieczoru ogłoszono walkę Glovera Teixeiry z Rashadem Evansem.

Poszukiwania przeciwnika dla Nurmagomedova trwają a na ochotnika zgłosił się oczywiście Donald Cerrone (29-7 1 NC, 16-4 w UFC, #9 w rankingu UFC). Amerykanin postawił jednak warunek, chce gwarancji, że po walce z Khabibem będzie mógł zmierzyć się z Patrickiem Cote (23-9, 10-8 w UFC) na UFC Fight Night 89.

2 thoughts on “Tony Ferguson kontuzjowany, nie zawalczy z Khabibem Nurmagomedovem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *