Tony Ferguson jest pewny, że łatwo pokonałby Conora McGregora zarówno w walce w MMA jak i boksie

Brandon Magnus/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Tony Ferguson jest zawodnikiem, który uwielbia wyzwania i zawsze chce walczyć z zawodnikami z najwyższej półki jak chociażby z byłym mistrzem wagi piórkowej i lekkiej UFC Conorem McGregorem.

Były tymczasowy mistrz wagi lekkiej Tony Ferguson w przeszłości wielokrotnie wyzywał Conora McGregora do pojedynku. Niestety, „El Cucuy” zamiast mierzyć się w Oktagonie, musiał zmagać się z kontuzją, której doznał w kwietniu. Został też pozbawiony tytułu tymczasowego mistrza w związku z pojedynkiem Khabiba Nurmagomedova z Conorem McGregorem o tytuł niekwestionowanego mistrza na gali UFC 229.

Teraz Ferguson wydaje się chcieć nadrobić stracony czas i kolejny raz celuje w McGregora z którym chętnie zmierzyłby się zarówno w klatce jak i na ringu.

„Czuję, że robię wszystko, co w mojej mocy w starciach przeciwko „leworęcznym”. Większość moich skończeń w walkach z nimi była w pięknym stylu. Czuję, że gdybym miał walczyć z Conorem McGregorem, czy to w klatce czy boksie, mój „atletyzm” i „kondycja” byłyby zbyt trudne do przejścia dla Irlandczyka, który łatwo zostałby złamany w kilku rundach.”

Ferguson, który na UFC 229 wrócił do gry w pięknym stylu pokonując byłego mistrza Anthony’ego Pettisa mówi, że zrobił wszystko, co w jego mocy w starciach z leworęcznymi takimi jak McGregor, który przegrał przez poddanie z Nurmagomedovem. Teraz kiedy Nurmagomedov i McGregor są tymczasowo zawieszeni, Ferguson wie, że jest na szczycie dywizji i nie chce, aby jakakolwiek przerwa spowolniła jego udany powrót do rywalizacji.

Tony Ferguson przed kontuzją był zestawiany po raz czwarty do pojedynku o pas wagi lekkiej z Khabibem Nurmagomedovem na gali UFC 223. Teraz po zwycięstwie Rosjanina, jego walka w obronie tytułu z Fergusonem jest brana pod uwagę jako kolejny pojedynek o pas i mówił o tym także Dana White. Co do potencjalnego pojedynku z McGregorem, byłby to łakomy kąsek dla Fergusona, ale nie wiadomo, czy byłby to dobry pomysł na kolejną walkę dla McGregora, który właśnie przegrał swoją ostatnią walkę przed czasem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *