Tony Ferguson i Dana White mają odmienne zdanie na temat powrotu Tony’ego do rywalizacji

Brandon Magnus/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Były tymczasowy mistrz wagi lekkiej UFC Tony Ferguson niedawno poinformował za pośrednictwem Twittera, że po trudnym dla siebie okresie i po niepokojących doniesieniach o jego stanie zdrowia psychicznego, został dopuszczony przez lekarzy do rywalizacji w Oktagonie.

„Mój team i ja jesteśmy gotowi. UFC wie, że przeszedłem badania. Wkrótce wszyscy zobaczymy się na macie. Mistrz.”

Pewności co do szybkiego powrotu Tony’ego Fergusona do klatki nie ma natomiast szef UFC Dana White, który na konferencji prasowej po gali UFC 236 powiedział, że wątpi w to, czy El Cucuy jest gotów wrócić teraz do rywalizacji.

„Nie wiem, czy Tony jest gotowy do walki. Nie wiem, czy jest to absolutnie właściwe bo jeszcze nikt go nie ocenił.”

Po wysłuchaniu tego komentarza od White’a, Tony Ferguson ponownie wypowiedział się na Twitterze, kwestionując opinię szefa UFC i twierdząc, że zaproponowano mu już walkę tydzień przed galą UFC 236.

„Zaoferowano mi walkę w zeszłym tygodniu przed #UFC236. Zgadnijcie przez kogo? To oznacza, że nie potrzebuję dodatkowej przepustki. Dawać to.”

Tony Ferguson nie walczył od października ubiegłego roku i gali UFC 229 na której pokonał byłego mistrza wagi lekkiej Anthony’ego Pettisa przez TKO po przerwaniu ekscytującej walki przez narożnik. Dzięki temu zwycięstwu były tymczasowy mistrz wagi lekkiej przedłużył swoją serię zwycięstw do 11 wygranych walk, jednej z najlepszych serii w MMA. Do najważniejszych zwycięstw Fergusona należy zaliczyć wygrane z Pettisem, Kevinem Lee, Rafaelem dos Anjos, Lando Vannatą, Edsonem Barbozą, Joshem Thomsonem i Ablem Trujillo. Aktualny rekord Fergusona to 24-3, a najbardziej oczekiwaną walką jest pojedynek z obecnym mistrzem dywizji, niepokonanym Khabibem Nurmagomedovem.

One thought on “Tony Ferguson i Dana White mają odmienne zdanie na temat powrotu Tony’ego do rywalizacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *