TOMASZ DRWAL: wywiad dla Fight24.pl

Fight24.pl: Zanim zaczniemy zadawać pytania, chcieliśmy pogratulować świetnego występu i pierwszej wygranej w UFC!
Tomasz Drwal: Dziękuję bardzo.

Fight24.pl Wielkimi krokami zbliża się UFC 99, które odbędzie się w Niemczech.Wszyscy Polscy fani chcieliby Cię zobaczyć na tej gali. Jakie są szanse, że tak się stanie?
Tomasz Drwal: Na to jeszcze za wcześnie bym mógł cokolwiek powiedzieć. Bardzo bym chciał zawalczyć lecz są sprawy niezależne tylko od mnie i na dzień dzisiejszy nie mogę nic jeszcze powiedzieć o walce w Niemczech.

Fight24.pl: Jeśli by to od Ciebie zależało, to ile razy chciałbyś walczyć w roku ?
Tomasz Drwal: Maksymalnie do 6 startów jednak nie zawsze się idzie jak się chce, jest wiele czynników zależnych od tego.. kontuzje, sprawy rodzinne itp.

Fight24.pl: Przed podpisaniem kontraktu z UFC walczyłeś na różnych galach. Teraz kontrakt z UFC uniemożliwia Ci to. Czy chciałbyś zawalczyć kiedyś w Polsce?
Tomasz Drwal: Jak najbardziej chciałbym zawalczyć w Polsce pozostaje mi czekać aż UFC zawita do Polski i zorganizuje gale na której może będę miał zaszczyt zawalczyć i zrobić dobrą walkę.

Fight24.pl: Obserwujesz Polską scenę MMA ? Jak oceniasz jej poziom ? Czy któryś z polskich zawodników ma szanse zawalczyć UFC?
Tomasz Drwal: Obserwuję i bardzo mnie cieszy poziom polskich zawodników którzy z pewnością mogli by walczyć na galach UFC i myślę że skóry by łatwo nie oddali. Jest wielu którzy by się spokojnie odnaleźli w UFC.

Fight24.pl: W UFC debiutowałeś na gali UFC 75, na której spotkałeś się z Thiago Silvą. Co zmieniło się od tego czasu?
Tomasz Drwal: Dużo się zmieniło. Zmieniło się podejście do treningu, przygotowania do walki. Zmienił się menadżer. Zmieniło się miejsce trenowania. Mogę śmiało powiedzieć że wszystko się zmieniło.

Fight24.pl: Mógłbyś nam przybliżyć jak wyglądały Twoje przygotowania do walki z Ivanem Seratim ? Jak wygląda Twój tydzień podczas intensywnego cyklu treningowego ?
Tomasz Drwal: Tydzień był bardzo intensywny. Siłownia, bieganie, sparingi ( wszystkie sparingi w klatce) w Niedziele odpoczynek. Do tego dieta. Trening dwa razy dziennie. Rano lżej wieczorem ciężej. Popołudniowa drzemka. I tak dzień w dzień.

Fight24.pl: Z kim aktualnie trenujesz ? Czy mógłbyś nam coś powiedzieć o Twoich trenerach oraz sparing partnerach ?
Tomasz Drwal: Aktualnie trenuje z Jankiem Błachowiczem znanym ze swoich występów na KSW.
Obecnie jestem w Polsce w momencie wyjazdu z kraju na dwumiesięczny obóz przygotowawczy do walki zmienia się wszystko. Dosłownie wszystko.

Fight24.pl: Czy nauka w sportach walki ma duże znaczenie ? Trenujesz już sporo czasu, ale czy cały widzisz postępy ? Uważasz, że osiągnąłeś już maksimum swoich możliwości ?
Tomasz Drwal: Człowiek uczy się całe życie to samo stwierdzenie tyczy się sportów walki a w szczególności MMA które rozwija się z roku na rok. Żeby utrzymać się na jakimś poziomie trzeba zasuwać inaczej szybko dogonią Cię następni w kolejce.

Fight24.pl: Ostatnio miałeś sporo kłopotów ze zdrowiem, kontuzjami. Czy wszystko jest już w porządku?
Tomasz Drwal: Tak wszystko już jest ok. Wszystko zaleczone i nic nie doskwiera. Oby tak jak najdłużej.

Fight24.pl: Trenujesz cały czas w Stanach ? Gdzie aktualnie mieszkasz ? Czy ciężko jest to wszystko pogodzić ?
Tomasz Drwal: Aktualnie mieszkam w Krakowie, skończyłem studia piszę prace magisterską. Studia z zawodowym uprawianiem sportu jest bardzo ciężko pogodzić ale jakoś przez to wszystko przebrnąłem.

Fight24.pl: Jesteś pewny siebie, w wywiadach mówisz że jesteś gotowy na każdego. Uważasz, że jesteś już gotowy walczyć z najlepszymi w walce o pas ?
Tomasz Drwal: Jak nie będziesz walczył z lepszymi od siebie sam się nie podciągniesz. Walcząc z lepszymi czasami możesz przegrać ale wtedy wyciągasz wnioski i trenujesz jeszcze mocniej. I do następnej walki jesteś jeszcze lepiej przygotowany. Tylko walcząc z lepszymi podnosisz swoje umiejętności i doskonalisz je.

Fight24.pl: W Twojej wadze występuje wielu świetnych zawodników. Który z wymienionych zawodników takich jak Quinton Jackson, , Lyoto Machida, Forrest Griffin czy Rashad Evans, będzie posiadaczem pasa. Z którym z tych zawodników chciałbyś się zmierzyć ?
Tomasz Drwal: Z każdym z nich byłby wielki zaszczyt walczyć i okazja do zaprezentowania siebie z jak najlepszej strony. Na pewno nie przestraszyłbym się walki ale na walkę z jednym z wyżej wymienionych musiałbym się bardzo solidnie przygotować.

Fight24.pl: Miałeś okazje walczyć zarówno w klatce jak i na ringu. Gdzie czujesz się lepiej ?
Tomasz Drwal: Zdecydowanie w klatce. Klatka jest bezpieczniejsza, większa. Możesz ja ( jeżeli potrafisz) wykorzystać na swoja korzyść. Osobiście jestem za klatką.

Fight24.pl: Wiele osób zanim zacznie ćwiczyć MMA, zaczyna od trenowania sztuk walki. Czy tak też było w Twoim przypadku ? Jak wspominasz swój pierwszy trening ?
Tomasz Drwal: Dokładnie ale za moich czasów nie było żadnej sekcji MMA jak cos to tylko BJJ. Ja zaczynałem od karate później BJJ. Z czasem zaczeły się moje pierwsze wyjazdy min. Do Norwegi to tam zobaczyłem jak trenują profesjonaliści tacy jak Joachim Hansen.

Fight24.pl: Marzenia się spełniają i ciężką pracą można zajść naprawdę daleko. Gdyby nie MMA, to czym byś chciał się zajmować ? Masz jeszcze jakieś marzenia niezwiązane ze sportem ?
Tomasz Drwal: Na chwile obecną MMA tak jak zawsze chciałem stało się moim sposobem na życie, oprócz tego jestem instruktorem sportów siłowych, samoobrony i pływania. Lubię narty, snowboard i wiele jeszcze innych sportów na których uprawianie nie mam w chwili obecnej czasu.

Fight24.pl: Wiele osób z ciekawością obserwuje Twoja karierę i trzyma za Ciebie kciuki. Czy chciałbyś coś powiedzieć dla swoich fanów ?
Tomasz Drwal: Bardzo wszystkim dziękuje za wsparcie, wiarę w moją osobę i mam nadzieje że nikogo nie zawiodę.

Dziękujemy za wywiad. Życzymy samych sukcesów i wspaniałych zwycięstw.
Redakcja www.fight24.pl

5 thoughts on “TOMASZ DRWAL: wywiad dla Fight24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *