Tomasz Adamek vs Jonathon Banks

Już za kilkanaście godzin Tomasz „Góral” Adamek stoczy walkę o tytuł mistrza świata federacji IBO wagi junior ciężkiej. Na przeciw Polaka stanie niepokonany, młody Amerykanin – Johnton Banks. W narożniku czarnoskórego zawodnika stanie Emanuel Steward, który wychodził do narożników takich zawodników jak Evandera Holyfielda, Lennoxa Lewisa czy Władmira Kliczko.

Trenerzy Adamka zadają sobie sprawę z poziomu rywala. Mimo, że w ankiecie telewizji Showtime 62% użytkowników uznało, że to Adamek zwycięży trenerzy Polaka mówili, że „Góral” jeżeli chce wygrać ten pojedynek musi poprawić obronę. Podobnie jak trenerzy Tomasza twierdzi Rafał Jackiewicz.

„Jeżeli Adamek zostanie kilka razy trafiony, może przegrać przed czasem, bo Banks ma siłę w pięściach. Mam nadzieje, że Tomek będzie skuteczniejszy w obronie niż w ostatnich walkach. Adamek jest szybki, ma świetną technikę. Pokona Amerykanina na punkty i obroni pas mistrza świata.”

W zwycięstwo rodaka wieży również Krzysztof Włodarczyk.

„Sędziowie wytypują zwycięstwo Polaka.”

Polak jest o 8 lat starszy od Banksa. Różnica wzrostu jest niewielka, zaledwie jeden centymetr na korzyść czarnoskórego Amerkanina. Tomasz Adamek stoczył 37 walk z czego zwyciężał 36 razy (24 przed czasem). Johnathon Banks na zawodowym ringu walczył 20 walk, żadnej nie przegrał. 14 ze zwycięskich pojedynków zakończył przed czasem.

6 thoughts on “Tomasz Adamek vs Jonathon Banks

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *