„To ja wygrałem tę walkę i chcę rewanżu, natychmiast Dana White” – Pedro Munhoz stawia sprawę jasno po walce z Frankie Edgarem

Stephen R. Sylvanie-USA TODAY Sports

Topowy zawodnik wagi koguciej UFC Pedro Munhoz czuje ogromny niesmak po przegranej walce z Frankie Edgarem na gali UFC Vegas 7 i chce, aby prezydent UFC Dana White zestawił mu natychmiastowy rewanż.

Brazylijczyk umieścił wpis na Instagramie w którym zażądał od Dana White’a rewanżu z Frankie Edgarem, który w sobotę wygrał przez niejednogłośną decyzję. Jeden z sędziów znacznie odbiegał swoją punktacją od pozostałych dwóch sędziów.

Sędziowie Eric Colon i Derek Cleary przyznali Edgarowi punktację 48-47, zgadzając się, że były mistrz wagi lekkiej wygrał rundy 3 i 5. Sal D’Amato, kolejny wysokiej rangi sędzia walk UFC, wypunktował wygraną Munhoza w czterech z pięciu rund, dając Edgarowi tylko drugą rundę.

Munhoz nie skrytykował Edgara, którego chwalił jako „legendę”, ale na podstawie oceny zwycięzcy i statystyk, powiedział, że sędziowie się mylili.

„Zawsze przedstawiałem swoje stanowisko w Oktagonie, ale to trzeba powiedzieć. Zbyt ciężko pracuję, by dać się wydymać biednym sędziom, którzy nie mają wyszkolenia i jeszcze mniej odpowiedzialności. Spójrzcie na statystyki i zadane obrażenia. Spójrzcie na 17 z 20 stron branżowych, które zgodziły się, że wygrałem, z czego 7 dało 49-46. Powiedz mi, jak decydujący sędzia dał 3 rundę Frankie’emu. To legenda, ale ja wygrałem tę walkę i chcę rewanżu, natychmiast Dana White.”

Wyświetl ten post na Instagramie.

I’ve always done my talking in the octagon but this needs to be said. I work too hard to get screwed by poor judges who have no training and even less accountability. Look at the stats and the damage. Look at the 17 of 20 media sites who agreed I won, 7 of which had it 49-46. Tell me how the deciding judge gave round 3 to Frankie. He’s a legend, but I won that fight and want a rematch now @danawhite 🇧🇷 Sempre falei dentro do octógono, nas minhas atitudes, mas isso precisa ser dito. Eu trabalho muito para ser prejudicado por juízes ruins que não têm treinamento e ainda menos responsabilidade. Veja as estatísticas e os danos. Veja os 17 dos 20 sites de mídia que concordaram que eu ganhei, 7 dos quais tinham 49-46. Diga-me como o juiz decidiu ter dado o terceiro round para o Frankie. Ele é uma lenda, mas ganhei essa luta e quero uma revanche agora @ufc

Post udostępniony przez Pedro Munhoz (@pedromunhozmma)

Edgar mówił o swoim zwycięstwie jako o powrocie do słów krytyków, którzy kwestionowali jego zdolność do rywalizacji z czołówką dywizji po trzeciej nieudanej próbie zdobycia tytułu w wadze piórkowej i niedawnej porażce w walce z Chan Sung Jungiem, co skłoniło go do zmiany kategorii. Powiedział, że jego pierwsza wygrana w wadze koguciej umieściła go na pozycji pretendenta, choć prezydent UFC Dana White powiedział, że były mistrz ma jeszcze sporo pracy do wykonania.

„Myślę, że nie ma dla mnie ograniczeń. Nie wyglądałem tam na powolnego. Pedro jest najlepszym gościem, a ta wygrana czyni mnie najlepszym.”

Chociaż natychmiastowe rewanże są dosyć rzadkie w walkach bez tytułu, Pedro Munhoz ma nadzieję, że Dana White sprawi, że Frankie Edgar zechce udowodnić swoją wartość w dywizji w drugiej walce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.