TKWS 3: Parcheta jednak z Mcalisterem, nie z Buakawem

Niestety Marcin Parcheta nie zmierzy się w ćwierćfinale turnieju Top King World Series 3 z Buakawem Banchamekiem. Zawodnik ze Szczecina w ćwierćfinale spotka się z reprezentującym Wielką Brytanię, Reecem McAllisterem. Ponadto zestawiono inne pary ćwierćfinałowe i najwięksi faworyci do zwycięstwa: Andrei Kulebin i Buakaw Banchamek nie zawalczą ze sobą.

Przeciwnik Polaka może być znany fanom Glory, bowiem stoczył w obecnie najlepszej organizacji Kickboxingu na świecie dwie walki. Po raz pierwszy pojawił się na gali Glory 5, gdzie pokonał przez decyzję Tina Thomasa, natomiast w drugim występie pod banderą tej organizacji został znokautowany przez świetnego australijskiego zawodnika Muay Thai i pięściarza, Steve’a Moxona na gali Glory 11 w Chicago. Właśnie Moxon był rywalem Buakawa podczas gali Top King w Paryżu i został zdemolowany przez legendę K-1 MAX.

Marcin Parcheta natomiast w pierwszej rundzie turnieju Top King World Series znokautował latającym kolanem Aziza Hlialiego. Wcześniej pokonał w pojedynku na zasadach MMA, na gali KSW 28 w Szczecinie jednego z najlepszych polskich pięściarzy ostatnich lat, Rafała Jackiewicza, demolując rywala przede wszystkim niskimi kopnięciami. Gdy pojawiło się graficzne zestawienie 8-miu ćwierćfinalistów wszyscy w środowisku, łącznie z Marcinem, uznaliśmy, że skoro jest na zdjęciu obok Buakawa, to zawalczy ze słynnym Tajem. Niestety pomyliliśmy się, ale co się odwlecze to nie uciecze i Marcin z pewnością w kolejnych fazach w końcu stanie do walki z jednym z najlepszych zawodników Muay Thai na świecie.

Poniżej zestawienie pozostałych par turnieju i rozpiska na dzień dzisiejszy gali, która 20-ego grudnia odbędzie się w Hong Kongu.

Ćwierćfinały turnieju w wadze do 70-ciu kg:
Buakaw Banchamek vs, Dmytro Konstantynov
Andrei Kulebin vs. Khayal Dzhaniev
Niclas Larsen vs. Marat Grigorian
Reece McAllister vs. Marcin Parcheta

Pozostałe walki:
Pornsanae Sitmonchai vs. Denis Puric
Sangmanee Sor Tiempoe vs. Ka Man Kwok
Sam-A Kaiyanghadaogym vs. Irshaad Sayed
Peemai Jitmuangnon vs. Mostafa Abdolahi
Kaito Fukada vs. Chan Kai Tik
Yusuke Otahara vs. Ming Tang

3 thoughts on “TKWS 3: Parcheta jednak z Mcalisterem, nie z Buakawem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.