Tito Ortiz zakończył karierę. Po walce odłożył rękawice na środku klatki

MMAFighting.com

Tito Ortiz jest kolejną legendą MMA, która po wielu latach kończy zawodową karierę.

Na minionej gali Bellator 170, Tito Ortiz stoczył ostatnią walkę w karierze mierząc się z debiutującym w organizacji Chaelem Sonnenem. Walka zakończyła się zwycięstwem Ortiza przez duszenie zza pleców w pierwszej rundzie, co jest idealnym zwieńczeniem długiej kariery.

Na koniec walki Tito Ortiz złożył pełne emocji przemówienie.

„Czułem naprawdę bardzo dobrze. Wszystko, co działo się przez całą walkę, wszystko to, co zrobiliśmy w trakcie obozu. Raphael Davis, jeden z moich sparing partnerów i przyjaciół — zaczęliśmy to razem. Razem trenowaliśmy zapasy w Cal State Bakersfield. Wspólnie przeszliśmy obóz. Soctt Carr z Gracie-Barra Jiu-Jitsu, razem trenowaliśmy nad tym dosiadem, przejściami, trenowaliśmy obronę przed gilotyną. Wiedzieliśmy, że on ma mocną gilotynę. Pracowaliśmy nad pozycją z pleców. Wiedziałem, że to duszenie wejdzie, ponieważ on nie chciał być przeze mnie obity. Wiedziałem, że on nie chce być na dole przyjmując moje łokcie. Jason Parillo sprawił, że moje ręce pracowały super szybko podobnie jak moje stopy. Wiedziałem, że jak trafię Chaela, to on nie będzie na tyle wytrzymały, więc wiedziałem, że mogłem walczyć o pozycje. Pracowaliśmy nad pozycją do gilotyny i wyjściem z niej. On nigdy mnie nie złapał, kciuki w górę, jestem dobry. To w żadnym momencie nie było ciasne. Cieszę się, że mogłem to zrobić w dobry sposób przed moim rodzinnym miastem. Los Angeles, dziękuje wam wszystkim bardzo, bardzo mocno. Ortiz rządzi! Dzisiaj w nocy, 21 stycznia 2017 roku, pozwolę mojemu synowi odłożyć moje rękawice w klatce, ponieważ to był ostatni raz kiedy stoczyłem walkę.”

Tito Ortiz (19-12-1) zakończył karierę po prawie 20 latach. Zadebiutował w zawodowym MMA w UFC 13 maja 1997 roku. Ortiz należy do UFC Hall of Fame i jest byłym mistrzem wagi półciężkiej UFC. Posiada jedną z najdłuższych serii pięciu obron pasa mistrzowskiego w historii organizacji.

One thought on “Tito Ortiz zakończył karierę. Po walce odłożył rękawice na środku klatki

  1. Kiedys w podobny sposob zakonczyl kariere zapasnik z usa gardner ktory jako jedyny pokonal Alexandra karelina z rosji. Pokonal go w finale w sydney a w atenach zdobyl brazowy medal i zostawil zapasniczki na srodku maty. Piekny gest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.