Thiago Alves wypada z walki z Gunnarem Nelsonem na gali UFC Fight Night 160

UFC będzie musiało znaleźć Gunnarowi Nelsonowi nowego przeciwnika na gali UFC Fight Night 160 w Kopenhadze w Danii po tym, jak Thiago Alves wycofał się z walki z powodu problemów zdrowotnych.

Brazylijski weteran powiedział w rozmowie z MMAFighting.com, że miał infekcję, która doprowadziła do pojawienia się kamieni nerkowych. Obecnie zażywa antybiotyki i oczekuje się, że zostanie dopuszczony do treningu za miesiąc, mając nadzieję na powrót do klatki UFC około listopada lub grudnia. Pojedynek Alvesa z Nelsonem w wadze półśredniej miał być co-main eventem gali w Kopenhadze.

Thiago Alves (23-14) walczył dwa razy w tym roku, wygrywając przez decyzję po bardzo wyrównanej walce z Maxem Griffinem w lutym, ale potem przegrał przez decyzję z Laureano Staropoli w maju. Pitbull, były zawodnik wagi półśredniej wygrał tylko dwie z ostatnich siedmiu walk w UFC.

Gunnar Nelson (17-4-1) chce wrócić na ścieżkę zwycięstw po przegranej przez niejednogłośną decyzję w pojedynku z Leonem Edwardsem w marcu, cztery miesiące po zwycięstwie przez poddanie z Alexem Oliveirą. Bilans Islandczyka z ostatnich ośmiu walk to 4-4 od czasu, gdy w 2014 roku została przerwana jego znakomita seria 13 zwycięstw z rzędu.

Gala UFC Fight Night 160 odbędzie się 28 września w stolicy Danii, a jej walką wieczoru będzie pojedynek w wadze średniej między Jackiem Hermanssonem a Jaredem Cannonierem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *