Thiago Alves w wadze średniej?

(mmamania.com)

Tak przynajmniej stwierdził Dana White na konferencji prasowej po UFC 117:

„Smsowaliśmy trochę i napisał 'Ej, przepraszam za to, wrócę silniejszy’. Napisałem: 'No, w 185 na pewno’, na co odpisał 'Nie, chcę zostać w 170′. Podczas walki wyglądał jakby był w letargu. Był powolny. Nie pasuje mu waga 170 funtów, jemu pasuje 185. Są goście, którzy umieją trzymać wagę i tacy, którzy tego nie potrafią. Ale jeśli jesteś w UFC, musisz należeć do tego pierwszego rodzaju. To nie jest tak, że on nie chce zrobić wagi. On po prostu nie może. To zbijanie wykańcza go psychicznie. Gwarantuję, że w 185 nie miałby tego problemu.”

Thiago Alves chyba w końcu doprowadził prezesa UFC do ostateczności z tym swoim zbijaniem wagi. „Pitbull” nieznacznie przekroczył limit wagowy przed UFC 117. Alves upiera się, że dobrze mu w wadze półśredniej, ale patrząc na niego, ciężko w to uwierzyć. Czy w końcu Brazylijczyk powinien przejść do wagi średniej, czy White przesadza?

10 thoughts on “Thiago Alves w wadze średniej?

  1. Alves jest czołówką WW a nie zrobienie wagi(Alves zbija ponad 30 funtów do każdej walki) kompromituje nie tylko jego, ale również organizację w której walczy. Biorąc pod uwagę, że ma on potencjał walki o tytuł tam nie zbicie wagi do 170 byłoby dla organizacji tragedią.
    W dodatku Alves w walce z Fitchem wyglądał na wyraźnie zmęczonego i przygaszonego, na co spory wpływ miała próba zbicia wagi.

  2. Dobre spostrzeżenie error91. Alves ma 175 cm, gdzie dużo dobrych gości w WW ma około lub powyżej 180. Natomiast w MW, to chyba wszyscy mają powyżej 180.

    Dana White może zrobić Alvesowi krzywdę tym przeniesieniem. Aczkolwiek jak za każdym razem ma ścinać ~30 funtów wagi do walki to może i powinien tam w efekcie finalnym wylądować. Koleś się musi wziąć w garść i podjąć jakieś sensowne kroki żeby wrócić do gry.

  3. Mike Tyson ma 178cm. Odnalazl sie w ciezkiej bo byl bardzo szybki i mial silne uderzenie (bez czego w ciezkiej raczej nie ma co szukac szczegolnie z „kiepskimi” warunkami fizycznymi) Nie wazny wzrost, wazne by wykorzystywal swoje atuty jednoczesnie minimaloziwal atuty przeciwnika.

  4. Ludzie zastanówcie się co wy piszecie. Przecież dopiero co walczył o pas, doszedł do tej pozycji DEMOLUJĄC całą czołówkę WW, teraz miał poważne problemy zdrowotne i skomplikowaną operację, to i miał prawo mieć chwilową trudność ze ścięciem wagi (o PÓŁ FUNTA) i słabszą niż zwykle dyspozycję w walce.
    witowaw – walka o pas? Już się odbyła, Thiago zrobił wagę, nie ma kompromitacji. Również kategorycznie piszesz, że ścinanie wagi osłabiło Alveza – ale przecież do tej pory tak samo ścinał, a formę miał zabójczą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *