Thiago Alves vs Al Iaquinta zestawieni na UFC 205

Mike Roach/Zuffa LLC/Getty Images
Mike Roach/Zuffa LLC/Getty Images

Obok dwóch planowanych pojedynków na UFC 205 w Nowym Jorku ogłoszono oficjalnie walkę między Thiago Alvesem i Alem Iaquintą.

Dwie niepotwierdzone oficjalnie walki, to starcia między Chrisem Weidmanemi Yoelem Romero oraz Timem Kennedy i Rashadem Evansem.

Al Iaquinta podobnie jak Chris Weidman jest Nowojorczykiem i będzie miał okazję stoczyć walkę na Madison Square Garden na gali UFC 205 w Nowym Jorku. Zarówno Al Iaquinta (12-3-1 MMA, 7-2 UFC) jak i Thiago Alves (21-10 MMA, 13-7 UFC) swoje ostatnie walki stoczyli dość dawno bo w kwietniu i maju 2015 roku.

Al Iaquinta ma za sobą cztery zwycięstwa z czego trzy przed czasem przez TKO. W ostatniej walce pokonał przez niejednogłośną decyzję Jorge Masvidala. Dłuższa przerwa spowodowana była operacją kolana oraz rekonwalescencją.

Thiago Alves z kolei długo pracował nad zejściem z wagi półśredniej do lekkiej i pojedynek z Iaquintą będzie dla niego debiutem w 155 funtach. Przez ostatnie kilka lat Alves nie walczył zbyt często mając po jednej lub dwie walki w roku. W zeszłym roku stoczył dwie walki wygrywając jedną z Jordanem Meinem i przegrywając z Carlosem Conditem w ostatniej walce.

Obaj zawodnicy wymieniali się uszczypliwymi komentarzami na Twitterze i Thiago Alves wyzywał do walki Ala Iaquintę podczas gdy on przechodził rehabilitację po operacji. Iaquinta w ten sposób skomentował zaczepki Alvesa.

„On naprawdę mnie wkurza. Nie chcę nawet myśleć o  walce z kimkolwiek. Myślę tylko o tym, żeby wyzdrowieć, a ten gość wyzywa mnie i chce zmusić do walki zanim będę do niej gotowy. To naprawdę bardzo mnie wkurza. Gościu, weź się zamknij, a kiedy przyjdzie czas na walkę, to zawalczymy. W listopadzie będę gotowy. On chce walczyć ze mną, a ja chcę walczyć z nim. Zróbmy to w Madison Square Garden.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *