The Ultimate Fighter będzie kontynuowany, ale przy większej współpracy z ESPN

Prezydent UFC Dana White, potwierdził w rozmowie z mediami, że ​​The Ultimate Fighter będzie kontynuowany przez stację ESPN.

UFC odniosło wielki sukces dzięki serii Dana White’s Tuesday Night Contender Series. W show, którego kolejne odcinki odbywają się we wtorki i na którym organizowanych jest kilka pojedynków, zwycięzcy najlepszych walk o trzymują kontrakty z organizacją. Zdarza się też tak, że UFC znajduje w ten sposób nowe talenty. Niektórzy fani uważają, że ​​seria powinna zastąpić TUF.

W rozmowie z mediami po zakończeniu sezonu DWTNCS, White ujawnił, że TUF będzie dalej kontynuowany, ale przy większej współpracy stacji ESPN:

„The Ultimate Fighter będzie kontynuowany. Nadal istnieje ogromny rynek dla The Ultimate Fighter. Ten show nadal ma się dobrze. Ludzie będą patrzeć na ratingi i otrzymają pół miliona, 600-650 tys., ale to jest wstępna ocena. Teraz dzięki dekoderom i podobnymi rzeczami, liczby są znacznie większe. W zeszłym sezonie The Ultimate Fighter 27 uzyskał średnio około miliona widzów. To dużo ludzi. To wciąż duży show i wielka marka. Tak, to będzie dalej trwać.

Tak. Możemy to zrobić za pomocą ESPN, ESPN +.”

Jak widzimy, organizacja nie zdecydowała się na całkowitą likwidację show TUF’a, mimo, że w ostatnim czasie pojawiały się takie informacje.

W nadchodzącym sezonie TUF 28 zobaczymy mistrza wagi średniej, Roberta Whittakera i Kelvina Gasteluma jako trenerów przeciwnych drużyn, którzy zmierzą się w finale. To właśnie z TUF’a wyszli tacy zawodnicy i przyszli mistrzowie jak: Forrest Griffin, Rashad Evans, Michael Bisping, Matt Serra, Tony Ferguson (ic), T.J. Dillashaw, Carla Esparza, Rose Namajunas, Nicco Montano i Robert Whittaker.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *