Testy Nate’a Diaza wykazały obecność SARM, ale Diaz póki co nie został zawieszony przed UFC 244

Nate Diaz Instagram

Nate Diaz nie został tymczasowo zawieszony przez USADA za pozytywne wyniki testów antydopingowych przed planowaną walką na UFC 244.

Nate Diaz wydał oświadczenie w czwartek, w którym stwierdził, że UFC poinformował go o „podwyższonym poziomie” pewnej substancji wykrytej w jego organizmie, która początkowo nie była ujawniona. Zawodnik ze Stockton jest znany z tego, że krytycznie wypowiadał się w kwestii dopingu i wydawał się być mocno zdenerwowany tym, że miałby kiedykolwiek uzyskać niekorzystny wynik testu.

Diaz nie wspomniał o substancji w swoim długim oświadczeniu, ale ESPN donosi, że test dał wynik pozytywny na „śladowe ilości zabronionego selektywnego modułu receptora androgenowego (SARM)”.

Oto, co USADA ma do powiedzenia na temat SARM, które są zakazane przez WADA od 2008 roku:

„SARM’y mają potencjał, aby być niewłaściwie wykorzystane do zwiększenia wydajności w sporcie ze względu na ich właściwości anaboliczne, jak również zdolność do stymulowania receptorów androgenowych w mięśniach i kościach. Obecnie są one zakazane – znajdują się w kategorii „inne środki anaboliczne” w sekcji S1.2 listy substancji zabronionych Światowej Agencji Antydopingowej (WADA Prohibited List). Niektóre przykłady SARM’y to Ostarine i Andarine”.

Warto zauważyć, że gdyby pochodziło to od Ostarine, wielu zawodników w tym Sean O’Malley otrzymało ostatecznie obniżone wyroki zawieszenia, ponieważ wyniki były powiązane z zanieczyszczonymi suplementami. Diazowi jednak stanowczo nie podoba się pomysł, że mogło to pochodzić z zanieczyszczonego suplementu, ponieważ mówi, że stosuje tylko „Whole Food lub naturalne suplementy diety” i nawet nie je mięsa.

W raporcie stwierdza się również, że Diaz nie został tymczasowo zawieszony przed UFC 244, więc walka z Jorge Masvidalem jest nadal oficjalna i aktualna. Diaz, mimo że chce rywalizować, stwierdził, że nie ma zamiaru walczyć „dopóki UFC, USADA lub ktokolwiek inny, kto KUR***KO sobie ze mną pogrywa, nie wyjaśni tego”.

Być może jest jeszcze szansa na to, aby pojedynek Nate’a Diaza z Jorge Masvidalem odbył się na gali UFC 244. Jest to mocno oczekiwana walka, która zapowiadała się na znakomite widowisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *