Technika Brocka Lesnara pokonuje Franka Mira

Chciałbym myśleć, że moje podcięcia judo wygrają z imponującym technicznym pokazem najwyżej kontroli Brocka Lesnara,  ale jak widać – nie udało się” – w zeszłym tygodniu zawodnik UFC wagi półśredniej, Anthony Johnson, przyłączył się do chórku tych, którzy chcą przedstawiać w gorszym świetle występ Lesnara na UFC 100.

Trener Lesnar od jiu jitsu, Rodrigo Comprido mówi:

„Zacząłem pracować z Brockiem po jego peirwszej wygranej walce z Mirem. Osobiście uważam, że bardzo szybko przyswaja sobie naukę i kiedy patrzę, jak walczy, da się zauważyć, że bardzo się roziwja. Myślę, że jest silny, mocny. Staramy się go nauczyć, żeby czuł się pewnie we wszystkich dziedzinach.”

Trener Lesnara, Erik Paulson mówi:

„Trzyma się dokładnie planu gry. Wiemy, że Frank miał zamiar wyskoczyć z tej pół-gardy jak tylko został ściągnięty do parteru. Cel polegał na kontrolowaniu go na ziemi, kontrolowaniu jego bioder. Trzeba było trzymać go w tej pół-gardzie i nie pozwolić przejść do wygodnej pozycji i wyjść na nogi.”

A jeśli nie wierzycie trenerom Brocka, może uwierzycie jego ofierze przeciwnikowi, Frankowi Mirowi:

„To nie chodziło tylko o to, że był większy i dlatego był w stanie niweczyć moją technikę, ale tej przewagi też używał. Wiedział, jak ustawiać swoje biodra i blokować moje, i trzymać moje ramię. Robił rzeczy, których się na dobrą sprawę po nim nie spodziewałem. Wydaje mi się, że za bardzo chciałem trzymać się planu gry i chciałem, żeby szło jednym torem, i za bardzo próbowałem kierować to w ten sposób „

Z pewnością Lesnar ma wiele przewag czysto fizycznych, ale przeraża też karnością i chęcią nauki. To tworzy z niego naprawdę zatrważającą siłę, z którą trzeba się liczyć.

6 thoughts on “Technika Brocka Lesnara pokonuje Franka Mira

  1. tak naprawde to nie wiemy w jakiej formie jest mirko, wiec nie wiele mozemy powiedziec w walce z al turkiem nie zdazyl wiele pokazac bo szybko go znokautowal wedlud mnie miras bedzie w formie. jesli psychicznie jest dobrze przygotowany to jeszcze o nim uslyszymy. moim skromnym zdaniem miras wygral by ze swinka!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *