Te słowa Andersona Silvy zirytowały Dana White’a: „O czym do ku**y nędzy mówi Anderson Silva?”

Dana White był oszołomiony, gdy dowiedział się, że Anderson Silva wypowiada się niepochlebnie o UFC.

Prezydent UFC nie rozumie, skąd wzięły się komentarze Silvy, który twierdzi, że był źle traktowany przez organizację. Silva, były mistrz wagi średniej UFC i jedna z największych gwiazd w historii UFC, niedawno wyrzucił z siebie żale, mówiąc, że UFC i White nie szanują jego spuścizny i próbują sprawić, że będzie wyglądał źle i zmusili go do przejścia na emeryturę, podczas gdy on szukał drogi wyjścia z firmy.

„Próbują cię wykorzystać i wyrzucić. A kiedy już odejdziesz, próbują zniszczyć twoją karierę, abyś już nigdzie nie walczył” – powiedział Silva w wywiadzie dla Sportsnaut. „To przytrafiło się (wielu) fighterom. Ludzie o tym nie myślą. Miałem dobry czas w UFC i złe momenty, też”.

White był zmieszany tymi komentarzami i twierdzi, że nigdy nie mówił źle o byłym mistrzu UFC poza jego kontrowersyjną walką z Demianem Maią w 2010 roku.

” O czym do ku**y nędzy mówi Anderson Silva?” powiedział White na konferencji prasowej po UFC 274. „Kiedy ktokolwiek z was kiedykolwiek słyszał, żebym mówił negatywnie, poza walką w Abu Zabi, o Andersonie Silvie? Nigdy. Nigdy nie mówiłem źle o Andersonie Silvie.

Nie tylko dlatego, że pozwoliliśmy mu walczyć do końca jego kontraktu. Przegrał siedem z ostatnich ośmiu, albo osiem z ostatnich dziewięciu walk. Zawsze traktowaliśmy go z… Nie wiem, skąd to się bierze.

(Twierdzi), że od niego zacząłem próbować, żeby nie mógł potem zarabiać pieniędzy. Powiedziałem, że Jake Paul chce z kimś walczyć, niech walczy z Andersonem Silvą. Ten facet jest tam. Jest dostępny. A on ma 47 lat. To mnie zadziwia.”

White powiedział reporterom pod koniec 2020 roku po ostatniej walce Silvy w ramach jego kontraktu z UFC, że Silva „nie powinien już nigdy walczyć” i był krytyczny wobec jego występu w przegranej przez TKO walce z Uriah Hallem.

Silva kontynuował karierę pomimo publicznego sceptycyzmu White’a, który twierdził, że „Pająk” nie jest w stanie kontynuować swojej kariery. Silva przeszedł do boksu i w 2021 roku pokonał byłego mistrza Julio Cesara Chaveza Jr. w czerwcu, a następnie znokautował byłego mistrza UFC Tito Ortiza we wrześniu.

Silva ma wystąpić przeciwko brazylijskiemu zawodnikowi MMA Bruno Machado w pokazowej walce bokserskiej 14 maja w Dubaju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.