Tatsuya Kawajiri vs Kron Gracie na gali RIZIN

Etsuo Hara/Getty Images & Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images
Etsuo Hara/Getty Images & Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Tatsuya Kawajiri po odejściu z UFC szybko znalazł dla siebie nowy dom w organizacji RIZIN, a teraz wiadomo, że pierwszą walkę stoczy z Kronem Gracie.

Szef organizacji RIZIN Nobuyuki Sakakibara zestawił ten pojedynek mówiąc na ostatniej konferencji, że jeżeli Kawajiri chce tej walki, to zorganizują ją.

Tatsuya Kawajiri (35-10-2) ma za sobą bogatą 16-letnią karierę z wieloma pojedynkami w różnych organizacjach w tym sześciu walkach dla organizacji UFC. Dla japońskiej RIZIN będzie on bardzo ważnym zawodnikiem wzmacniającym kartę walk.

Kron Gracie (3-0) jest synem legendy MMA i BJJ Ricksona Gracie, który teraz sam stawia kroki we wszechstylowej walce wręcz i po trzech walkach jest niepokonany. Wszystkie trzy pojedynki wygrał przez poddanie z czego dwie na galach RIZIN. Ostatnią walkę wygrał z Hideo Tokoro we wrześniu. Starcie z tak doświadczonym weteranem MMA jak Kawajiri będzie dla niego dużym sprawdzianem.

Gala RIZIN odbędzie się 29 grudnia i odbędzie się na niej Grand Prix Openweight w którym zmierzą się Wanderlei Silva i Mirko Cro Cop Filipovic. Na turnieju zobaczymy także powrót do MMA Shane’a Carwina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *