Tak Tomasz Narkun zakończył serię zwycięstw Mameda Khalidova w walce wieczoru gali KSW 42

KSW

Mistrz wagi średniej KSW Mamed Khalidov (34-5-2) przegrał wczorajszy pojedynek z mistrzem wagi półciężkiej Tomaszem Narkunem (15-2) na gali KSW 42.

Walka z zawodnikiem z wyższej kategorii i w dodatku mistrzem, to ogromne ryzyko, ale Mamed Khalidov podjął je stając do rywalizacji z Tomaszem Narkunem. To samo można powiedzieć o Narkunie, który stanął do pojedynku z nieprzewidywalnym i groźnym w każdej płaszczyźnie Mamedem Khalidovem. Tym razem jednak, to ręka Tomka Narkuna powędrowała w górę przy ogłaszaniu werdyktu walki. Dla ścisłości, była to super walka, a nie pojedynek o pas.

Obaj zawodnicy od początku walki nie szczędzili sobie ciosów i kopnięć i w pierwszej rundzie lepszym okazał się Khalidov, który swoimi ciosami powalił Narkuna dwukrotnie na matę. „Żyrafa” zachęcał Khalidova do walki w parterze, ale Mamed wolał kontynuować rywalizację w stójce. Narkun również odpowiadał na ataki swoimi kopnięciami frontalnymi i ciosami.

W drugiej rundzie zawodnicy nie szczędzili sobie solidnych lowkicków. Narkun wywierał presję, ale Khalidov atakował go swoją prawą ręką celnie przechodzącą przez obronę Narkuna. Khalidov zaczął przejmować inicjatywę zadając kolejne niskie kopnięcia i chybiając obrotówką. W pewnym momencie Berserker obudził się i przepuścił atak kombinacją ciosów przed którymi Khalidov ratował się ucieczką przez pół klatki.

Trzecią rundę rozpoczął Narkun częstując reprezentanta Berkutu Arrachionu Olsztyn trzema celną serią ciosów, jednak Khalidov przetrwał ten atak. Przy kolejnej szarży Tomka zamykającej Mameda pod siatką, Khalidov nie był w stanie obronić się przed potężnymi ciosami. Mamed ostatkiem sił zdołał zadać kilka ciosów, które wstrząsnęły Narkunem powalając go na deski. Khalidov poszedł za akcją chcąc skończyć walkę, ale wpadł w trójkąt założony nogami i musiał odklepać.

Wywiad z Mamedem Khalidovem zaraz po zakończonej walce:

Dla Mameda Khalidova była to przegrana kończąca serię 14 wygranych pojedynków i jednego remisu. Khalidov ostatni raz przegrał w marcu 2010 roku z Brazylijczykiem Jorge Santiago przez jednogłośną decyzję na gali WVR Sengoku 12 w Tokio.

Tomasz Narkun tą wygraną powiększył swój rekord do 15 wygranych walk. „Żyrafa” jest aktualnie na fali sześciu zwycięstw z rzędu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *