Tajemnicze zniknięcie…

(foto: mmaweekly.com)

Wpatrując się w plakat UFC 111 można zauważyć pewien drobiazg, a raczej jego brak. Niektórzy zapewne zwrócili uwagę na fakt, iż na brzuchu Dana Hardiego powinien znajdować się tatuaż. Drobiazg? Może tak, ale pytania nasuwają się same.

W ostatnim wywiadzie Dana White rozwiał wątpliwości dotyczące zamieszania związanego z wymazaniem tatuażu z plakatu UFC 111.

„Staram się o eventy UFC w Chinach”, mówi Dana. Po krótkiej chwili dodając, „Nie chce anty-chińskich znaków na moich zawodnikach”

Zapytany o znaczenie tatuażu, Dan Hardy odpowiada, „To w zasadzie tylko modlitwa o skupienie. Sprawia, że podążam ścieżką, którą powinienem podążać bez niepotrzebnych zmian kierunku i bez rozpraszania samego siebie”

„Ja słyszałem co innego”, odpowiada Dana White.

„Ta sprawa wyszła nagle i dowiedziałem się, że to anty-chińska propaganda, więc kazałem usunąć tatuaż z plakatu. Nie mam zamiaru wklejać tam Dana z jakimiś anty-chińskimi znakami. W końcu staram się o eventy UFC w Chinach… Nie chce takich niezręcznych sytuacji, więc muszę zachować czujność”

 

(foto: themmaforums.com)

9 thoughts on “Tajemnicze zniknięcie…

 1. anty chinska? czy to znaczy antykomunitsyczna? jesli tak to Dana okazal sie typowym amerykaninem ktory nie ma pojecia o Swiecie.. Jezeli jest to propaganda przeciw systemowi totalitarnemu to czemu ją usuwać? oczywiscie to tylko przypuszczenia, bo oczywiscie nie wiadomo co na brzuchy ma wytatuowane Hardy:) jezeli rozumie ten tatuaz( po chinsku ?? ) ; p prosilbym o info

 2. znalazłem coś takiego na necie:

  After a bit of research I’ve found that tattoo says “om mani padme hum”. There’s a wikipedia article here http://en.wikipedia.org/wiki/Om_mani_padme_hum

  And this bit jumped out:

  “The mantra is especially revered by the devotees of the Dalai Lama, as he is said to be an incarnation of Chenrezig or Avalokiteshvara.”

  The syllables in the mantra refer to the purification of the six realms of existence:

  Om – Generosity
  Ma – Ethics
  Ni – Patience
  Pad – Dilligence
  Me – Renunciation
  Hum – Wisdom

 3. Wygląda na to, że to tybetańską modlitwa a wszyscy wiedzą jakie są stosunki pomiędzy Chinami, a Tybetem.
  Jeśli Danuta celuje w Chiny to musi być ekstremalnie ostrożny żeby nie obrazić nikogo z wyższych sfer.(rząd itp.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *