Taekwon-Do ITF – przygotowania do Mistrzostw Europy Seniorów i Juniorów

W niedzielę 18 kwietnia 2010 w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale rozpocznie się zgrupowanie kadry narodowej Taekwon-Do ITF. Reprezentanci Polski wkraczają w decydującą fazę przygotowań do XXV Mistrzostw Europy Seniorów, które odbędą się na przełomie kwietnia i maja 2010 w Szwecji. Jednocześnie rozegrane zostaną również XVI Mistrzostwa Europy Juniorów.

 

 

Ostatnie szlify przed Mistrzostwami Europy Taekwon-Do ITF – Skovde 2010

W niedzielę 18 kwietnia w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale rozpocznie się zgrupowanie kadry narodowej Taekwon-Do ITF.  Reprezentanci Polski wkraczają w decydującą fazę przygotowań do XXV Mistrzostw Europy Seniorów, które odbędą się na przełomie kwietnia i maja 2010 w Szwecji. Jednocześnie rozegrane zostaną również XVI Mistrzostwa Europy Juniorów.

Polskę na zawodach reprezentować będzie 20 kobiet i 20 mężczyzn w dwóch kategoriach: junior i senior. Naszych zawodników czeka nie lada wyzwanie: „Naszym celem jest utrzymanie dominacji w generalnej klasyfikacji medalowej Mistrzostw Europy w Taekwon-Do ITF” – zapowiedział prezes Polskiego Związku Taekwon-Do (PZTKD) Tadeusz Łoboda. – „Przypomnę tylko, że prowadzimy w tej klasyfikacji nieprzerwanie od 1992 roku a Mistrzostwa odbywają się, co rok.”

Zgrupowanie kadry w Spale potrwa aż do 28 kwietnia. Naszych zawodników czeka bardzo wytężona praca: „Główny nacisk położymy na doskonalenie wybranych cech motorycznych i technicznych. Sporo czasu poświęcimy pracy nad taktyką w tym narzucaniu przeciwnikom swojego stylu walki”  – powiedział trener mężczyzn Jacek Wąchała.

Trener pytany o oczekiwania wobec zawodników odpowiedział z uśmiechem: „Worek medali… A mówiąc poważnie, liczę na dobre występy wszystkich zawodników. Poziom Taekwon-Do w Europie stale podnosi się. Niemal każdy kraj ma swoich faworytów w którejś z konkurencji. Wśród naszych zawodników zdecydowanie liczę na: Jarka Suskę w układach IV Dan oraz Darka Idzikowskiego w walce indywidualnej +80kg. O złoto powinien również powalczyć Daniel Działa w kategorii -80kg.”

Rosnący poziom rywalizacji sportowej podkreśla również trener kobiet Waldemar Dolecki: „Konieczność ciągłej pracy nad skutecznością drużyn jest determinowana systematycznym wzrostem poziomu sportowego. W Spale będziemy pracować nad skutecznością poszczególnych zawodniczek. Liczę na powtórzenie bardzo dobrych, zeszłorocznych wyników dziewczyn z Mistrzostw Europy w Hiszpanii oraz z Mistrzostw Świata w Argentynie.”

Zapraszamy na oficjalną stronę Mistrzostw Europy Skovde 2010:
http://www.itfeurochamp2010.se/

Skład Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Skovde 2010:

Seniorki:
Ilona Działa, Martyna Kisiel, Joanna Lipa, Aleksandra Nowak, Ilona Omiecińska, Joanna Paprocka, Marzanna Pawlik, Julia Sakowska, Ewelina Zając

Juniorki:
Agnieszka Aziewicz, Anna Dąbrowska, Ilona Grzywaczewska, Kaja Mieszkowska, Kaja Moskaluk, Paulina Przytuła, Anna Kucharska, Justyna Szajuk, Natalia Olszak, Paula Piotrowska, Klaudia Szczepaniuk

Seniorzy:
Daniel Działa, Dariusz Idzikowski, Tomasz Idzikowski, Kamil Raczyński, Łukasz Sudak, Jarosław Suska, Paweł Szwejkowski, Piotr Szwejkowski, Marcin Wronowski, Radosław Zazulak

Juniorzy:
Michał Fliszewski, Bartosz Guz, Jędrzej Grzędowicz, Tomasz Rydz, Adrian Sidor, Daniel Sochocki, Adam Szulc, Daniel Turski, Michał Wieleba

W najbliższym czasie przedstawimy cykl sześciu materiałów prezentujących najlepszych Reprezentantów Polski (3 kobiety oraz 3 mężczyzn). Dzięki temu wszyscy kibice będą mogli poznać sylwetki naszych zawodników, jako mistrzów Taekwon-Do ITF. Ponadto postaramy się uchylić rąbka tajemnicy, kim są multimedaliści, na co dzień. Już teraz zapraszamy do lektury.

 

Tabela 1. Osiągnięcia medalowe Polaków na Mistrzostwach Europy Seniorów

Zapraszamy na oficjalną stronę Polskiego Związku Taekwon-Do:
www.pztkd.lublin.pl

Jesteśmy również na Facebook’u:
http://www.facebook.com/?ref=logo#!/pages/Polish-Taekwon-Do-Association-Polski-Zwiazek-Taekwon-Do/111205115571886

Dodatkowe informacje:

Tadeusz Łoboda
Prezes Zarządu
Polski Związek Taekwon-Do
Lublin 20-884, ul. Milenijna 5/B
tel. kom. +48 601 281 860
e-mail: [email protected]
www.pztkd.lublin.pl

Joanna Paprocka
Mistrzyni Świata Taekwon-Do
Specjalista ds. PR
Polski Związek Taekwon-Do
Lublin 20-884, ul. Milenijna 5/B
tel. +48 504 134 555
e-mail: [email protected]
www.pztkd.lublin.pl

—————————-

Polski Związek Taekwon-Do to jeden z najbardziej prężnych i dynamicznie rozwijających się związków sportowych w Polsce. Polskie Taekwon-do ma uznaną markę na całym świecie potwierdzaną uzyskiwaniem znaczących sukceców międzynarodowych. Taekwon-do uprawiane jest w Polsce od 1974 roku a obecna liczba ćwiczących sięga ponad 9.000 osób. Polski Związek Taekwon-do jest aktywnym członkiem dwóch organizacji międzynarodowych: Międzynarodowej Federacji Taekwon-do (International Taekwon-do Federation), która zrzesza 124 związków narodowych oraz Europejskiej Federacji Taekwon-do (All Europe Taekwon-do Federation), do której należą 34 związki narodowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *