Szef Bellatora nie zgadza się z Anthonym Johnsonem w sprawie surowej oceny swojej walki na gali Bellator 258

Bellator

Scott Coker nie rozumie, dlaczego Anthony Johnson jest rozczarowany swoim występem w walce przeciwko Jose Augusto na gali Bellator 258.

Prezydent Bellatora nie zgadza się z Anthonym Johnsonem (23-6 MMA, 1-0 BMMA) w sprawie oceny jego debiutu w organizacji na Bellator 258. Johnson był rozczarowany i mocno krytyczny wobec swojego występu mimo zwycięstwa przez nokaut w drugiej rundzie nad Jose Augusto w co-main evencie.

Były pretendent do tytułu UFC zaliczył imponujące skończenie w drugiej rundzie, ale w pierwszej rundzie został trafiony przez Brazylijczyka, który był bliski skończenia pojedynku.

Mimo, że Johnson awansował teraz do półfinału turnieju grand prix wagi półciężkiej Bellatora i w kolejnej walce stanie naprzeciw mistrza Vadima Nemkova, „Rumble” ocenił swój występ jako „słaby i głupi”.

„W ogóle tak tego nie czuję,” powiedział Coker na konferencji prasowej po gali Bellator 258. „Spójrzcie, ten facet był poza rywalizacją przez cztery lata. Właśnie opowiadałem komuś tę historię: Organizowałem turniej w 2011 roku (w Strikeforce) i był tam zawodnik rezerwowy, ten dzieciak nazywał się Daniel Cormier, i on po prostu zaczął wszystkich bić – i Jose był właśnie takim gościem. On jest gościem, który jest bardzo niebezpieczny. Miał passę pięciu wygranych walk, tak mi się wydaje. A kiedy trenujesz tak, jak „Rumble” trenował pod przeciwnika takiego jak Yoel Romero, to jest to dla niego również trudna walka.

To niesprawiedliwe oceniać go na podstawie tej walki, bo trenował pod Romero, który jest przede wszystkim zapaśnikiem i grinderem, a teraz wrzucasz tam zupełnie innego przeciwnika”.

Coker powiedział, że Johnson po prostu „dał się trafić”, co może przytrafić się każdemu w tym biznesie, nawet najlepszym.

„Każdy może dać się trafić w tym sporcie – to się zdarza. Na koniec i tak zrobił to, co musiał zrobić – pokonał przeszkodę, wygrał w niesamowitym stylu.

Myślę, że był to jeden z najlepszych nokautów, jakie widzieliśmy tutaj od jakiegoś czasu, a teraz rusza do przodu, by walczyć z Nemkovem. Czeka go wiele wspaniałych akcji i nie sądzę, że powinien czuć się rozczarowany. Myślę, że zawodnicy są czasami swoimi największymi krytykami i sądzę, że kiedy obejrzy powtórkę, zda sobie sprawę, że został trafiony. To się zdarza.”

Johnson wygrał swoją pierwszą walkę od 2016 roku, kiedy to zastopował obecnego pretendenta do tytułu UFC Glovera Teixeirę. Przed swoim powrotem do rywalizacji na gali Bellator 258, Johnson ostatni raz rywalizował w kwietniu 2017 roku i przegrał przez poddanie w walce o tytuł z ówczesnym mistrzem wagi półciężkiej Danielem Cormierem na UFC 210. 37-letni fighter podpisał kontrakt z Bellatorem w grudniu 2020 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.