Świeżo zapowiadana walka Amandy Nunes z Raquel Pennington na UFC 219 nie dojdzie do skutku przez wypadek samochodowy

UFC.com

Dopiero co zapowiadana walka o tytuł wagi koguciej na UFC 219 między mistrzynią Amandą Nunes a Raquel Pennington nie dojdzie do skutku z powodu wypadku samochodowego w którym brała udział Pennington.

Do mocno obsadzonej karty walk gali UFC 219 zaplanowanej na 30 grudnia miała dołączyć walka między mistrzynią wagi koguciej Amandą Nunes i Raquel Pennington o czym informował serwis Combate. Niestety najprawdopodobniej do tej walki nie dojdzie ze względu na wypadek samochodowy Pennington do którego doszło 25 października w Kolorado. Według doniesień Raquel miała doznać urazu złamania nogi, ale informacje nie są jasne.

Taki obrót spraw powoduje, że Amanda Nunes pozostaje bez rywalki. Nunes ma za sobą serię sześciu zwycięstw z rzędu w tym zdobycie tytułu wagi koguciej po pokonaniu Mieshy Tate na UFC 200 oraz dwie zwycięskie obrony tytułu pojedynkach z Rondą Rousey na UFC 207 i Valentiną Shevchenko na UFC 215. Sprawa z zestawieniem dla Brazylijki odpowiedniej rywalki okazuje się trudnym wyzwaniem. Holly Holm #2 jest zestawiana do walki z mistrzynią wagi piórkowej Cris Cyborg, Julianna Pena #3 jest w ciąży, Raquel Pennington #4 uległa wypadkowi, Ronda Rousey #5 jest poza rywalizacją, a Cat Zingano #6 walczyła od 2015 roku tylko razi ma dwie przegrane z rzędu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *