Superbon Banchamek brutalnym kopnięciem na głowę znokautował Giorgio Petrosyana na gali ONE Championship: First Strike

nationthailand.com

Legendarny kickboxer Giorgio Petrosyan został brutalnie znokautowany przez Superbona Banchameka podczas gali ONE Championship: First Strike.

Giorgio Petrosyan (104-3-2, 2 NC) walczył z Superbonem Banchamekiem (112-34) o inauguracyjny tytuł mistrza ONE Championship w kickboxingu w wadze piórkowej. Superbon odniósł zwycięstwo dzięki niesamowitemu kopnięciu w głowę w drugiej rundzie.

Po walce, „The Doctor” został przewieziony do szpitala na badania po których okazało się, że Petrosyan doznał złamania szczęki.

„Tak wiele osób pyta mnie o stan zdrowia Giorgio” – napisał w sobotę na Twitterze komentator ONE Michael Schiavello. „Jego brat Armen Petrosian właśnie poinformował mnie, że Giorgio ma złamaną szczękę i dziś przechodzi operację.

Modlimy się za największego i życzymy mu bezproblemowej operacji i szybkiego powrotu do zdrowia. Niech Bóg cię błogosławi, Giorgio” – dodał Schiavello, który był przy ringu podczas szokującego nokautu.

Była to dopiero druga porażka przez KO w całej karierze kickbokserskiej Petrosyana i pierwsza porażka przez nokaut od 2013 roku, co pokazuje jak trudno jest go skończyć.

To był niesamowity nokaut w wykonaniu Superbona, który zdobył tytuł mistrza ONE w wadze piórkowej w kickboxingu. Biorąc pod uwagę fakt, że Petrosyan jest jednym z największych nazwisk w świecie kickboxingu, jest to ogromne zwycięstwo dla Superbona, który po tej wygranej przejdzie do historii. Oczywiście, zawsze istnieje szansa na rewanż.

Co do Petrosyana, to w grudniu miał walczyć z Sayfullakh’em Khambakhadovem na gali PetrosyanMania GOLD EDITION w Mediolanie. Jednak biorąc pod uwagę, że w tej walce doznał tak dotkliwej porażki przez nokaut z Superbonem, jest raczej pewne, że w grudniu nie będzie gotowy do walki. Tak czy inaczej, mimo przegranej w piątek, pozostaje on legendą kickboxingu i kimś, kogo fani zawsze doceniają, kiedy wchodzi do ringu lub klatki, wygrywając, przegrywając lub remisując. Ciekawie będzie zobaczyć co dalej z karierą Petrosyana biorąc pod uwagę, że ma on już 35 lat. Ponieważ jest on prawdziwym wojownikiem, prawdopodobnie będzie walczył dalej, ale możliwe, że ten nokaut może oznaczać koniec jego kariery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *