Super walka Demetrious Johnson vs. T.J. Dillashaw planowana na galę UFC 226

UFC.com

O walce mistrzowskiej między Demetriousem Johnsonem a T.J’em Dillashaw mówi się już od pewnego czasu, ale teraz pojawiły się informacje, że ten pojedynek planowany jest na galę UFC 226.

Gala odbędzie się 7 lipca w Paradise w Newadzie i jak dotąd potwierdzoną walką jest pojedynek między mistrzem wagi ciężkiej Stipe Miocicem a mistrzem wagi półciężkiej Danielem Cormierem. Według doniesień Chrisa Taylora, walka między mistrzem wagi muszej Demetriousem Johnsonem a mistrzem wagi koguciej T.J’em Dillashaw ma być co-main eventem gali.

Demetrious Johnson ma za sobą wygraną walkę z Ray’em Borgiem podczas której po raz jedenasty obronił tytuł mistrza ustanawiając rekord w największej liczbie obronionych tytułów. Za poddanie latającą balachą na łokieć, „Mighty Mouse” zgarnął bonus za najlepsze poddanie oraz został wyróżniony za najlepsze poddanie 2017 roku. Johnson ma niesamowitą serię 13 zwycięstw z rzędu dzierżąc rekord 27-2-1.

T.J. Dillashaw w swojej ostatniej walce z byłym kolegą klubowym, a obecnie zaciekłym wrogiem Codym Garbrandtem odzyskał tytuł mistrza wagi koguciej nokautując go w drugiej rundzie. Dzięki tej wygranej, Dillashaw powiększył swoją serię zwycięstw do trzech po pokonaniu Raphaela Assuncao i Johna Linekera. Jego aktualny rekord to 15-3.

W kwestii tej walki padły pytania, czy Dillashaw będzie w stanie zejść do limitu wagi 125 funtów, ale on sam stwierdził w rozmowie z BJPenn Radio, że będzie w stanie zejść do wagi muszej.

„Walczę z Demetriousem Johnsonem, najlepszym zawodnikiem pound-for-pound na świecie, więc jeśli mam tam wyjść i udowodnić, że jestem najlepszym zawodnikiem, muszę dać sobie najlepszą szansę i to jest właśnie kwestia tego, aby waga była właściwa, podejść do walki w sposób bardzo naukowy  i być na szczycie swojej gry.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.