Strikeforce ogłasza rozwiązanie wagi ciężkiej

(mmamania.com)

Na dzień dzisiejszy, w myśl brzmienia kontraktu pomiędzy Strikeforce i Showtime, zawartego do 2014 roku – do końca bieżącego roku (2011) zniknie waga ciężka.

Komentarz Dany White:

„Będziemy robić 6-8 gal rocznie i będziemy się skupiać na kluczowych kategoriach wagowych oraz na kategorii kobiet. Skupimy się na kategoriach, które są mocne. Waga ciężka Strikeforce jest mizerna, więc odchodzimy od niej. Kategorie kobiet są dobrze przyjmowane, więc je utrzymamy.”

Waga ciężka Strikeforce nadal ma niedokończone sprawy, a generalny manager Showtime Sports Stephen Espinoza wyjaśnia:

„Z perspektywy Showtime niedobrze jest nie kończyć czegoś, co się zaczęło. Zamierzamy zatem dokończyć turniej wagi ciężkiej i postawić kropkę nad „i”.”

Wygląda zatem na to, że jednak zobaczymy niebawem walkę Josh Barnett vs. Daniel Cormier. A potem? A potem zwycięzca turnieju zmierzy się jeszcze z kimś, zatem możemy się spodziewać jeszcze dwóch walk w wadze ciężkiej Strikeforce.

Ale nie czarujmy się, nikt nie będzie płakał po tej akurat kategorii, zwłaszcza że Alistair Overeem i Fabricio Werdum przeszli do UFC.

17 thoughts on “Strikeforce ogłasza rozwiązanie wagi ciężkiej

  1. tak,ale nie reem,on lepszy w ufc jest na 100% od wypalonego crocopa,mira?może..,fedor powalczy może z 2 razy w Rosji w 2012 i pójdzie do UFC,bo SF już nie będzie miało wagi ciężkiej.Czeka ich to samo co Pridefc,niestety,może ufc wykupi jeszcze Bellatora,CageRage,DREAM,KSW,AFC?nie będzie gdzie walczyć.

  2. Cormier vs Velasquez (2 zapaśnikó)
    Barnett vs Mir (dobzi w parterze, stojka dla mira, zapasy barnetta)

    A co z Cole Konradem w bellatorze? dostaje jakiś kelnerów i to wszstko, co to ma byc? niech mu dzadza pożadnego bo jak na razie pizdy klepie same

  3. mizerna ciężka w strikeforce… nie zgadzam się, waga ciężka w strikeforce jest właśnie bardzo mocna, przed turniejem mieli lepszą wagę ciężką jak UFC, DUŻO LEPSZĄ !!!!
    teraz też mają dobrą, Barnett, Corimer, Antonio Silva, Kharitonov, dali by rade zrobić jeszcze pare fajnych walk.

  4. Bellator może zostać wykupione, bo zaczynają być konkurencją. Nie można z łatwością pozyskać ich zawodników (kontrakty na wyłączność), a ich mistrzowie zaczynają być wysoko notowani (Lombard). Dana pozytywnie wypowiada się o Bellatorze, więc może wykupi tę organizację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *