Stipe Miocic odniósł się do zarzutów o unikanie walki z Danielem Cormierem – „Nigdy nikogo nie unikałem”

Fot. UFC.com

Mistrz wagi ciężkiej UFC Stipe Miocic wydał oświadczenie w mediach społecznościowych w którym zaprzeczył zarzutom jakoby miał unikać pojedynku w obronie pasa w trylogii z Danielem Cormierem.

Jeszcze w tym roku Stipe Miocic i Daniel Cormier mieli po raz trzeci zmierzyć się o tytuł mistrza wagi ciężkiej. „DC” od dawna mówi, że chce walczyć tego lata zanim przejdzie na emeryturę, ale Miocic chce, aby walka odbyła się jesienią. Miocic jest strażakiem w swoim rodzinnym Ohio i jest zajęty pracą na pierwszej linii frontu podczas pandemii koronawirusa. Ostatnio powiedział, że nie może trenować i przejść pełnego obozu treningowego przed walką, ponieważ jego siłownia jest zamknięta.

Po tym jak prezydent UFC Dana White zasugerował w tym tygodniu, że Miocic może zostać pozbawiony tytułu mistrza z powodu długiej nieobecności, Miocic postanowił odpowiedzieć na komentarz White’a.

„To możliwe. Walka może się odbyć teraz. Albo chcesz walczyć, albo nie.”

– powiedział Dana White, który szerzej odniósł się do słów Miocica, który stwierdził, że walka może zaczekać

Z kolei mistrz wyjaśnił, że nie unika Cormiera, ale skupia się na zadaniu, które ma do wykonania w swojej społeczności i będzie walczył z „DC”, gdy to wszystko się skończy. Miocic mówi, że chce mieć odpowiedni obóz treningowy, zanim zgodzi się ponownie wkroczyć do Oktagonu.

„Chcę walczyć z DC. Dojdzie do tej walki, kropka. Zamierzam dać moim fanom to, co chcą zobaczyć. Moi menadżerowie pracują z UFC nad datami. Teraz robię to, co radzi gubernator DeWine i pracuję pierwszej pomocy. Nie jestem w stanie kontrolować globalnej pandemii.

Mój główny trener nie może teraz otworzyć swojej siłowni zgodnie z prawem. Nie stawiam siebie wyżej ponad kogokolwiek innego w kwestii tego, co wolno mi robić. Ohio jest pod restrykcjami do 29 maja. Jak tylko siłownia zostanie otwarta, zaczniemy obóz. Jasne i proste. Nigdy nikogo nie unikałem.

Nigdy nie odrzuciłem walki, i nigdy jej nie odrzucę. Walka numer 6 o pas odbędzie się już wkrótce.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.