Spadek Jona Jonesa w rankingu najlepszych zawodników bez podziału na kategorie

Sean M. Haffey/Getty Images

Rankingi UFC zostały zaktualizowane po sobotniej gali UFC Fight Night 196 i jedną z największych zmian jest spadek Jona Jonesa w rankingu pound-for-pound.

O Jonie Jonesie było ostatnio było ostatnio głośno w związku z kolejnymi problemami z prawem. Jones nie walczył od czasu pokonania Dominicka Reyesa przez jednogłośną decyzję na UFC 247 w lutym 2020 roku. Przy tak długiej nieaktywności Jonesa, zdecydowano, że powinien on zostać przesunięty w dół w rankingach. W najnowszym zestawieniu rankingu najlepszych zawodników bez podziału na kategorie, Jones spadł na pozycję nr 4 za Kamaru Usmanem, Alexandrem Volkanovskim i Israelem Adesanyą.

Jones mógłby wrócić na wysokie pozycje w rankingach, ale najpierw musiałby stoczyć walkę, a to nie nastąpi dopóki jego problemy prawne nie zostaną rozwiązane. Na razie Jones spadł o dwa oczka na #4 pozycję w rankingu pound-for-pound.

Oprócz spadku Jonesa, nastąpiła również inna znacząca zmiana w pozostałych dywizjach męskich. W wadze średniej Marvin Vettori awansował na pozycję nr 2 po zwycięstwie nad Paulo Costą. Jak na ironię, walka odbyła się w wadze 205 funtów, ale Vettori i tak awansował w rankingu 185 funtów. Costa natomiast spadł o kilka pozycji i po przegranej jest już na 5 miejscu w dywizji.

W kobiecych dywizjach również nastąpił duży ruch w rankingach po tym, jak była mistrzyni Joanna Jędrzejczyk została z nich usunięta. Jędrzejczyk wypadła z czołowej piętnastki rankingu najlepszych zawodniczek bez podziału na kategorie, a jej miejsce zajęła Mackenzie Dern. W wadze słomkowej, to Brianna Van Buren zajęła miejsce Jędrzejczyk. Jak na ironię, Van Buren również jest nieaktywna, nie walczyła od czerwca 2020 roku.