Sotaro Yamada i jego podwójne poddanie na Quintet Fight Night 4

UFC Fight Pass

Na turnieju grapplingowym Quintet Fight Night 4, który odbył się 30 listopada w mieście Akita w Japonii, reprezentant teamu Carpe Diem Japończyk Sotaro Yamada popisał się swoimi wirtuozerskimi umiejętnościami kończąc podwójnym poddaniem Koreańczyka Gyeongseop’a Lee z teamu K-Top BJJ.

W tym turnieju zwycięskim teamem został Carpe Diem, a przyczynił się do tego między innymi Sotaro Yamada. Yamada stoczył cztery pojedynki, a w trzech z nich, przeciwko Gyeongseop Lee, Yoichi Fukumoto i Youngseung Cho, zmusił ich do poddania się, podczas gdy w walce przeciwko Jun Yong Cho, zremisował.

Jednak poddanie, które robi największe wrażenie to te, które można zobaczyć poniżej. Tak wyjątkowym poddaniem Sotaro Yamada popisał się w walce przeciwko reprezentantowi K-Top BJJ Gyeongseop Lee. Odwrócił on próbę założenia klucza na nogę przez Lee, a następnie błyskawicznie założył duszenie zza pleców.

To jednak nie wszystko…

Kiedy zaciskał duszenie, który było jednocześnie uciskówką na szczękę, bardzo sprytnie używał swoich nóg. Swoimi nogami założył uciskówkę na łydkę (calf slicer). Przeciwnik poczekał może trzy sekundy, zanim zorientował się, w jak beznadziejnej pozycji się znajduje i odklepał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *