„Skąd wziąłeś te liczby?” – Jon Jones dementuje słowa Dana White’a jakoby miał żądać za walkę 30 milionów dolarów

fightnews.info

Po tym, jak szef UFC Dana White stwierdził, że nie da Jonowi Jonesowi 30 milionów dolarów za walkę z mistrzem wagi ciężkiej Francisem Ngannou, Jones zaprzecza, że kiedykolwiek poprosił White’a o taką sumę pieniędzy.

W piątkowym wpisie na Twitterze Jones (26-1 MMA, 20-1 UFC) obalił twierdzenie White’a z wcześniejszego dnia, w którym prezydent UFC powiedział, że Jones poprosił o taką kwotę za walkę z mistrzem wagi ciężkiej Francisem Ngnannou.

„Nigdy nie dyskutowałem o tym z tobą lub Hunterem (Campbellem), że chcę 30 milionów @danawhite tylko zastanawiam się, gdzie usłyszałeś tę liczbę? Czy ktoś mówi w moim imieniu, czy…”

Od kilku lat White i Jones nie mają ze sobą po drodze zarówno publicznie, jak i za zamkniętymi drzwiami. Jednak szczególnie w ostatnich miesiącach, obie strony otwarcie starły się ze sobą.

Jones, który przygotowuje się do debiutu w wadze ciężkiej, wielokrotnie wyrażał niezadowolenie z zarobków w swojej karierze i przyszłych potencjalnych wypłat. Nie rywalizował od czasu UFC 247 w lutym 2020 roku. Następnie zwakował tytuł mistrzowski w wadze półciężkiej.

Hunter Campbell, główny dyrektor biznesowy UFC, był głównym kontaktem Jonesa podczas negocjacji z organizacją ze względu na szorstkie relacje Jonesa z White’em. Jednak White powiedział reporterom w grudniu, że on i Jones mieli „naprawdę dobrą rozmowę telefoniczną”.

Trzy miesiące później Jones poprosił o swoje zwolnienie z UFC.

Podczas gdy Jones nie ujawnił publicznie, jaką kwotę ma nadzieję uzyskać od UFC, pod koniec marca powiedział, że przedział 8-10 milionów dolarów jest zbyt niski.

Oprócz odrzucenia kwoty 30 milionów dolarów, White powiedział, że Francis Ngannou (16-3 MMA, 11-2 UFC) prawdopodobnie będzie bronił swojego tytułu po raz pierwszy przeciwko pretendentowi Derrickowi Lewisowi. Ci dwaj walczyli między sobą w lipcu 2018 roku i wówczas Lewis pokonał Ngannou przez jednogłośną decyzję. Nie wiadomo jednak kiedy dojdzie do tej walki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *