Silva vs Sonnen 2 – rewanż w czerwcu w Sao Paulo

(fot. mmamania.com)

Pretendent do tytułu mistrza wagi średniej UFC Chael Sonnen, który był o krok od pokonania obecnego mistrza Andersona Silvy na UFC 117 w sierpniu 2010 roku, będzie miał szansę na rewanż z Silvą w czerwcu.

Zgodnie z tym co powiedział Dana White na konferencji po gali UFC on Fox 2, walka Silva vs. Sonnen 2 odbędzie się w czerwcu w Brazylii i będzie walką wieczoru na gali w Sao Paulo.

Ostatnia wygrana walka z Michaelem Bispingiem przez jednogłośną decyzję oraz przedostatnie zwycięstwo z Brianem Stann’em przez poddanie na UFC 136 wystarczą aby zestawić Sonnena w walce o tytuł.

Silva jest wciąż w trakcie rehabilitacji po odniesieniu kilku kontuzji i nie wypowiada się jeszcze na temat dokładnej daty swojego powrotu, jednak Dana White podkreślał że następna walka będzie w czerwcu po rozstrzygnięciu walki Sonnen vs Bisping.

Sonnen jednak ma nieco inne zdanie i uważa, że niezależnie od wszystkiego, może to być ostatnia walka Silvy. Jeśli uda mu się pokonać Sonnena w czerwcu, może jeszcze dojść do kilku walk w dość anemicznej kategorii średniej.

Do tego czasu możemy się spodziewać sporego trash-talking’u od wiecie kogo 😉

4 thoughts on “Silva vs Sonnen 2 – rewanż w czerwcu w Sao Paulo

  1. Jeszcze jakis czas temu stawialem na sonnena, ale silva mial naprawde dużo czasu aby poprawic swoją obrone przed obaleniami. Suma sumarum Skillset Silvy + potężna motywacja + 100k brazylijczyków na stadionie + słaby ostatni występ sonnena = wieksze szanse silvy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *