Shooto odwołało walkę kobiety z mężczyzną. Co było przyczyną?

Walka między mężczyzną a kobietą, która była zapowiadana na gali Shooto Brazil 45 została oficjalnie odwołana.

Emerson Falcao i JulianaVelasquez mieli zmierzyć się w pierwszej w historii MMA walce między kobietą i mężczyzną. Po ogłoszeniu tego pojedynku powstały dwa obozy – zwolenników jak i przeciwników, chociaż wydaje się, że tych drugich było więcej. Nie zmienia to faktu, że ta wiadomość poruszyła całym środowiskiem MMA.

Okazało się, że walka była sprytnym zabiegiem promocji „Lei Maria da Penha”, brazylijskiego prawa, które zostało stworzone w celu powstrzymania przemocy wobec kobiet.

Osiris Maia, która jest członkinią Brazylijskiej Konfederacji MMA (CBMMA) i nadzorowała ceremonie ważenia przed galą, powiedziała: „Ta walka, miała akcent społeczny, który jest znacznie istotniejszy dla ludzi niż dla sportu. Nie ma mowy, aby mężczyzna walczył z kobietą. Zostało to zorganizowane tylko po to, aby pokazać społeczeństwu znaczenie „Lei Maria da Penha”. Nie może istnieć w sporcie dyscyplina w której mężczyzna bije kobietę i nie powinno to się zdarzać gdziekolwiek. Niestety niektórzy chcieliby coś takiego oglądać.”

Trzeba przyznać, że organizatorom tej akcji udało się zwrócić uwagę na tę kwestię bez względu na to, czy ktoś był zwolennikiem, czy przeciwnikiem tej walki.

11 thoughts on “Shooto odwołało walkę kobiety z mężczyzną. Co było przyczyną?

  1. Panie redaktorze cyt. „Niestety niektórzy chcieliby coś takiego oglądać.” świadczy o tym iż z panem jest coś nie tak jezeli w ten sposób Pan pomyślał, ja chętnie zobaczyłbym taką walkę a może akurat ta kobietka pozamiatałaby w tym ringu tym całym Emersonem Falcao.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *