Shinya Aoki walczy na gali sylwestrowej

Jeden z najlepszych zawodników w historii japońskiego MMA, Shinya Aoki (34-6) powróci do wagi lekkiej na gali Inoki Boom-Ba-Ye 2013, by zmierzyć się z weteranem gal M-1, Tashikatsu Haradą (11-9-2). Walką wieczoru gali organizowanej przez wielką gwiazdę pro wrestlingu sprzed lat, Antonio Inokiego, będzie starcie mistrza olimpijskiego w Judo, Satoshiiego Ishii (10-2-1) z weteranem Pride, Kazuyukim Fujitą. (15-9)

Specjalista od latających poddań jest na fali 4-ech zwycięstw z rzędu, które odniósł po wycieczce do Bellatora, gdzie podczas gali BFC 66 został zastopowany przez mistrza wagi lekkiej organizacji Bjorna Rebney’a, Eddiego Alvareza. Później stoczył trzy walki w ONE FC, gdzie pokonując Kotetsu Boku stał się mistrzem dywizji lekkiej. W ostatniej walce zadebiutował w wadze piórkowej pewnie pokonując na punkty Cody’ego Stevensa.

O Haradzie wiemy niewiele. Na pewno to, że trenuje w klubie jednego z największych skandalistów japońskiego MMA i pogromcy Aokiego, Mach Dojo, własności Hayato Sakuraia. W swojej karierze nie walczył z zawodnikami z najwyższej półki, ale ma porażki ze znanym fanom japońskiej sceny, Daisuke Hanazawą oraz weteranem UFC, Duane Ludwigiem.

Niemniej sama rozpiska gali nie wygląda wcale źle. Prezentujemy poniżej listę pojedynków MMA, oraz przypominamy, że Jerome Le Banner i Ray Sefo stworzą drużynę i zawalczą na zasadach pro wrestlingu, ale raczej się do nich nie dostosują.

Kazuyuki Fujita vs. Satoshi Ishii
Ikuhisa 'Minowaman’ Minowa vs. Atsushi Sawada Atsushi Sawada
Shinya 'Tobikan Judan’ Aoki vs. Toshikatsu 'Toshi’ Harada
Brett 'Da Grim’ Rogers vs. Philip De Fries
Satoru Kitaoka vs. Ramazan Esenbaev

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *