SFL 1: Thompson vs Sapp wyniki walk

11 marca w Bombaju w Andheri Sports Complex odbyła się gala Super Fight League SFL 1: Thompson vs Sapp. Było to przełomowe wydarzenie dla indyjskiego MMA, promowane przez Raj’a Kundra oraz gwiazdy Bollywood Sanjay Dutt’a. Jest to pierwsza profesjonalna organizacja MMA w Indiach.

Na widowni było pełno gwiazd Bollywood o czym operatorzy kamer często przypominali w trakcie walk. Wśród gości był także były zawodnik UFC „The New York Bad Ass” Phil Baroni, który wcielił się  w komentatora. Jak na pierwszą galę nowej organizacji wszystko było zorganizowane dość dobrze. Nie zabrakło także profesjonalnego sędziego głównego, którym był Herb Dean.

W rozwinięciu skrót najważniejszych walk oraz wyniki

W walce wieczoru, były zawodnik wagi ciężkiej Pride James „Colossus” Thompson wygrał z Bob’em „The Beast” Sapp’em przez poddanie (kontuzja nogi) bez jakiejkolwiek próby poddania techniką. Nie powinien nikogo dziwić taki stan rzeczy, kto śledził w ostatnim czasie karierę Boba. Sapp ma na swoim koncie sześć porażek z rzędu. Na samym początku pierwszej rundy Thompson chwycił nogę Sappa i obalił go przechodząc jednocześnie do pozycji bocznej. Już wtedy wydawało się, że po ciosach na głowę Sapp odklepie ale znalazł w sobie siłę aby odwrócić pozycję i zagrozić Tompsonowi. Mimo kilku celnych ciosów, które doszły do głowy Anglika walka zakończyła się bardzo szybko kiedy Thompson ponownie spróbował obalić przeciwnika. Sapp odklepał skarżąc się na ból nogi. Nie wyglądało to na żadne skręcenie stawu czy uszkodzenie kolana ale zważywszy na wagę i niezdarność Sappa można odnieść wrażenie, że sam sobie mógł wyrządzić krzywdę. Patrząc na ostatnie jego walki i to w jaki sposób przegrywa można stwierdzić, że Sapp jest jednym z najbardziej żenujących zawodników MMA.

W pojedynku poprzedzającym walkę wieczoru zmierzyły się dwie zawodniczki w kategorii wagowej do 52 kg. Serbka Sanja Sucevic wygrała przez poddanie z ukraińską zawodniczką kickboxingu Leną „Hunter” Ovchynnikovą. Mimo, że na początku walka toczyła się w stójce, to ostatecznie pojedynek zakończył się w parterze. Sanja Sucevic wielokrotnie uciekała przed dźwigniami na łokieć a mimo to była w stanie odwrócić sytuację na swoją korzyść i w drugiej rundzie odwróciła pozycję zakładając przeciwniczce duszenie zza pleców.

Amerykanin Jimmy „The Titan”Ambriz pokonał w 14 sekund przez KO debiutującego w MMA Satish’a Jha. W walce otwierającej galę SFL 1 były mistrz wagi średniej UFC Xavier „Professor X” Foupa-Pokam pokonał przez TKO Joey’a „Coyote” Guel’a. Jako ciekawostkę można dodać, że właśnie ta pierwsza walka była najbardziej krwawą.

Wyniki walk:

James Thompson pok. Boba Sappa przez poddanie (kontuzja nogi), runda 1
Sanja Sucevic pok. Lene Ovchynnikovą przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 2
Travis Bell pok. Neila Natasadu przez poddanie (duszenie przedramieniem), runda 2
Chaitanya Gavali pok. Tirana Thakshala przez jednogłośną decyzję
Mohd Shahid pok. Mayura Dissanayake przez większościową decyzję
Lakwinder Sekhon pok. Madure Rathnayake przez TKO (uderzenia), runda 1
Jimmy Ambriz pok. Satish’a Jha przez TKO (uderzenia), runda 1
Xavier Foupa-Pokam pok. Joey’a Guel’a przez TKO (interwencja lekarza), runda 1

2 thoughts on “SFL 1: Thompson vs Sapp wyniki walk

  1. dla Pudziana na pożarcie niech mu dadzą,poradzi sobie ze 140kg „bestią”.To nie Sapp który niszczył BigNoga 10 lat temu.Ja bym go załatwił,tylko musiałbym ważyć trochę wiecej,ale jeśli Kunkli go znokautował łokciem,to czemu nie ja.Pudzian w parterze powinien go przetrzymać i potem obijać albo dusić trójkątem.Bo jak Sapp go weźmie w dosiad Pudzian bd bezbronny.Dadzą go Pudzianowi,skoro przegrał z Collosem,którym Pudzian 2 razy przegrał.Gdyby Sapp wygrał daliby mu kogo innego.Crocop wygrał na pożegnanie w k1 z Sefo.Sapp powinien odejść na emeryturę,kasy ma jak lodu na Antarktydzie.Niech gra w reklamach pizzy,serialach,filmach,itp.Crocop to chciał wygrać ostatnia walkę,nie jest już tym co kiedyś,ale Sapp najbardziej się chyba wypalił.Ma 5 z rzędu przegranych w MMA.Z Economou,Ucar,Perak,Gracie i Thompson.Ostatnio wygrał ze słabym Weinpolterem z Austrii.Przegrał wcześniej z Minową i Sokoudjou.Dla Pudziana go dawać!Pudzian ma szansę go obić i na emeryturę legenda MMA,K1 i wrestlingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *