Sergio Pettis znokautował Kyojiego Horiguchiego i obronił tytuł mistrza na gali Bellator 272

Bellator MMA

Nie zanosiło się na to, że sprawy potoczą się po myśli Sergio Pettisa, aż do momentu, w którym doszło do efektownego nokautu na byłym mistrzu Kyojim Horiguchim.

Po trudnych pierwszych trzech i pół rundach, Pettis (22-5 MMA, 4-0 BMMA) zadał brutalny cios, którym znokautował Kyojiego Horiguchiego (29-4 MMA, 1-1 BMMA) perfekcyjnie ułożonym obrotowym backfistem, który przerwał walkę w 4 rundzie, zachowując tytuł mistrza w wadze koguciej.

Szokujący był fakt, że Pettis przegrywał z Horiguchim w trzech rundach, a w czwartej nie miał już nic do stracenia.

Pierwsza runda rozpoczęła się od tego, że część publiczności w Mohegan Sun Arena wspierała swojego rodaka, a inna grupa kibicowała popularnemu na całym świecie Japończykowi.

Horiguchi zdobył obalenie w połowie pierwszej rundy, ale nie był w stanie zrobić po nim zbyt wiele. Przez resztę rundy walka toczyła się w stójce. Pettis walczył z Horiguchim w stójce, ale nie radził sobie z pracą nóg i poruszaniem się Horiguchiego.

W drugiej rundzie było podobnie. Horiguchi sprowadził walkę do parteru. Po krótkim czasie spędzonym na macie, Pettis spróbował poddania, co pozwoliło mu wrócić do walki. Horiguchi po raz kolejny pokazał, że jest o krok do przodu, ale Pettis trafił go mocnym ciosem, który rozciął go pod prawym okiem.

W trzeciej rundzie Horiguchi atakował kopnięciami na nogi i zmyłkami, ale historia się powtórzyła i walka trafiła do parteru po czym ponownie wróciła do stójki w której wymiany wyszły na korzyść Horiguchiego.

Wyglądało na to, że w czwartej rundzie będzie podobnie, dopóki Pettis nie wyprowadził kopnięcia na głowę w połowie rundy. Kopnięcie na głowę nie powiodło się, ale Pettis wykorzystał swój impet i wyprowadził obrotowy backfist, który powalił Horiguchiego i zakończył walkę.

Sergio Pettis pokonał Kyojiego Horiguchiego przez nokaut (obrotowy backfist) – runda 4, 3:24

Pierwsza obrona tytułu przez Pettisa jako panującego mistrza była udana. Typowany jako underdog w większości internetowych serwisów bukmacherskich, Pettis przedłużył swoją passę zwycięstw do pięciu, która obejmuje również zwycięstwa nad Tysonem Namem, Alfredem Khashakyanem i Juanem Archuletą.

Dla Horiguchiego przegrana jest dopiero drugą od 2015 roku. Od czasu porażki w walce o tytuł UFC z Demetriousem Johnsonem na UFC 186, Horiguchi uzyskał bilans 14-2. Jako mistrz RIZIN w wadze koguciej, Horiguchi przeszedł do Bellatora w 2019 roku. Pokonał ówczesnego mistrza Bellatora w Darriona Caldwella, ale później zwakował tytuł z powodu kontuzji.

We wrześniu Bellator zakontraktował Horiguchiego na umowę na kilka walk. Zarówno Pettis jak i Horiguchi będą walczyć w turnieju Grand Prix wagi koguciej w 2022 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.