Sergio Pettis wypracował sobie zwycięstwo nad Juanem Archuletę, zdobywając tytuł mistrza wagi koguciej na gali Bellator 258

Bellator

Sergio Pettis przewalczył większość z 25 minut pojedynku z Juanem Archuletą, zachowując spokój i opanowanie, co przyczyniło się do zwycięstwa w walce o tytuł wagi koguciej na gali Bellator 258.

Sergio Pettis (21-5 MMA, 3-0 BMMA) unikał największych ciosów Juana Archulety i wyprowadzał mnóstwo ciosów i kontr, po czym odszedł z tytułem w wadze koguciej. Pettis pokonał Archuletę (25-3 MMA, 7-2 BMMA) przez jednogłośną decyzję.

Pettis jest teraz mistrzem dużej organizacji, tak jak był nim jego brat. Anthony Pettis był mistrzem wagi lekkiej w UFC i WEC. Walka o tytuł w wadze koguciej była głównym wydarzeniem gali Bellator 258, która odbyła się w Mohegan Sun Arena w Uncasville.

Archuleta krążył z dala od Pettisa, aż w okolicach 50. sekundy walki doszło między nimi do wymiany szybkich ciosów. Kilka chwil później sytuacja się powtórzyła, ale żaden z zawodników nie trafił czysto. Archuleta dążył do obalenia i udało mu się je wykonać, ale Pettis wybronił się i przeszedł do defensywy, próbując powstrzymać Archuletę przed ciągłym dążeniem do sprowadzenia walki do parteru.

Gdy Pettis wrócił na środek klatki, obaj wymieniali się ciosami. Na 75 sekund przed końcem, Pettis trafił czystym prawym sierpowym, a kilka sekund później kolejnym. Archuleta pracował nad kopnięciami w drugiej rundzie, a tuż przed końcem rundy doszło do szamotaniny w parterze.

W drugiej rundzie Archuleta powalił Pettisa, ale ten ładnie wrócił do stójki. Archuleta wszedł mu za plecy, ale Pettis odwrócił się i wrócił na środek klatki. Archuleta trafił kilka razy mocnym ciosem, ale Pettis kontynuował swoją pracę z jabem i kontrami. A kiedy Archuleta ruszał do ataku, Pettis często był po prostu poza zasięgiem. Archuleta krwawił na kilka minut przed końcem drugiej rundy.

Kiedy mistrz zadawał ciosy, były one mocne, natomiast ataki Pettisa nie były tak efektowne, ale zdawały się być równie efektywne.

Na minutę przed końcem czwartej rundy, Archuleta poszedł po obalenie i był w stanie je wykonać, ale po chwili wrócił do stójki. Pettis wyprowadził parę mocnych prawych sierpowych, które były prawdopodobnie jego najlepszymi w tej walce. Po dwóch minutach Pettis wyprowadził perfekcyjną kombinację ciosów, która sprawiła, że głowa mistrza przewracała się z boku na bok. Gdy kilka chwil później Archuleta doszedł do siebie, Pettis znów trafił czysto.

W ostatniej rundzie Archuleta rozpoczął walkę agresywnie i miał przeświadczenie, że potrzebuje skończenia, by wygrać walkę. Pettis jednak nie poddawał się, tak samo jak przez pierwsze cztery rundy. Jednak na dwie minuty przed końcem Archuleta podniósł Pettisa i powalił go na deski. Archuleta próbował pracować z góry, ale nie był w stanie wiele zdziałać. Pettis wrócił na nogi na 30 sekund przed końcem i pozostał w stójce do końca.

Sergio Pettis pokonał Juana Archuletę przez jednogłośną decyzję (50-45, 49-46, 49-46) – zdobywając tytuł mistrza wagi koguciej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *